У вересні Україна експортувала рекордний обсяг електроенергії за увесь 2023 рік

Джерело: портал відкритих даних про енергетику Energy Map у Facebook

У вересні Україна експортувала 111,1 тисячі МВт-год, що є рекордним обсягом електроенергії за увесь 2023 рік. Електроенергія надходила до Молдови та Словаччини.

До Словаччини надійшло 60% всього експорту (66,7 тис. МВт-год), а до Молдови – 40% (44,4 тис. МВт-год).

“Якщо порівнювати із серпнем, коли відповідного постачання було вкрай мало, лише 0,2 тис. МВт·год, експорт зріс у 544 рази! Проте порівняно з торішнім вереснем (419,8 тис. МВт-год) – поменшав майже вчетверо”, – зазначили в Dixi Group.

Крім того, до України протягом місяця надійшло 23,8 тис. МВт-год: 77% (18,4 тис. МВт-год) зі Словаччини та 23% (5,4 тис. МВт-год) із Молдови.

За вересень Україна не залучала аварійну допомогу. Водночас було застосовано обмеження виробників із відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.