У вересні Україна експортувала рекордний обсяг електроенергії за увесь 2023 рік
Джерело: портал відкритих даних про енергетику Energy Map у Facebook
У вересні Україна експортувала 111,1 тисячі МВт-год, що є рекордним обсягом електроенергії за увесь 2023 рік. Електроенергія надходила до Молдови та Словаччини.
До Словаччини надійшло 60% всього експорту (66,7 тис. МВт-год), а до Молдови – 40% (44,4 тис. МВт-год).
“Якщо порівнювати із серпнем, коли відповідного постачання було вкрай мало, лише 0,2 тис. МВт·год, експорт зріс у 544 рази! Проте порівняно з торішнім вереснем (419,8 тис. МВт-год) – поменшав майже вчетверо”, – зазначили в Dixi Group.
Крім того, до України протягом місяця надійшло 23,8 тис. МВт-год: 77% (18,4 тис. МВт-год) зі Словаччини та 23% (5,4 тис. МВт-год) із Молдови.
За вересень Україна не залучала аварійну допомогу. Водночас було застосовано обмеження виробників із відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).
- Під час розмови прем’єр-міністр Денис Шмигаль і словацький колега Людовіт Одор обговорили енергосистему України. Вони порушили питання підтримки України в частині імпорту електроенергії у зимовий період.
Згідно з даними Adobe Analytics, Чорна п’ятниця 2024 року стала історичною для споживачів у США, які витратили рекордні суми як у магазинах, так і онлайн. Загалом американці здійснили покупки на $17,5 мільярда лише за один день, що на 7% більше, ніж минулого року, за даними Salesforce.
Під час футбольного матчу між командами “Шахтар” і “Рух” перший символічний удар по м’ячу виконала захисниця України Наталія Грабарчук. Вона – колишня вихователька дитячого садка, яка нині служить стрільчинею-зенітницею у Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді повітряного командування “Захід”.
Оксфордський словник обрав терміном 2024 року словосполучення “brain rot” (“гниття мозку”). Вислів означає надмірне споживання неякісного контенту, який шкодить людині.
У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.
Лейбл Universal Music Group (UMG) подав скаргу до федерального суду в Нью-Йорку, в якому стверджує, що дистрибʼютор Believe розповсюджує треки фейкових виконавців.