У вересні Україна експортувала рекордний обсяг електроенергії за увесь 2023 рік

Джерело: портал відкритих даних про енергетику Energy Map у Facebook

У вересні Україна експортувала 111,1 тисячі МВт-год, що є рекордним обсягом електроенергії за увесь 2023 рік. Електроенергія надходила до Молдови та Словаччини.

До Словаччини надійшло 60% всього експорту (66,7 тис. МВт-год), а до Молдови – 40% (44,4 тис. МВт-год).

“Якщо порівнювати із серпнем, коли відповідного постачання було вкрай мало, лише 0,2 тис. МВт·год, експорт зріс у 544 рази! Проте порівняно з торішнім вереснем (419,8 тис. МВт-год) – поменшав майже вчетверо”, – зазначили в Dixi Group.

Крім того, до України протягом місяця надійшло 23,8 тис. МВт-год: 77% (18,4 тис. МВт-год) зі Словаччини та 23% (5,4 тис. МВт-год) із Молдови.

За вересень Україна не залучала аварійну допомогу. Водночас було застосовано обмеження виробників із відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).

Біля узбережжя східної Лівії знайшли ще 11 тіл мігрантів після того, як минулого тижня перекинувся човен. Загальна кількість знайдених загиблих зросла до 26, ще десятки людей можуть залишатися зниклими в морі.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Минулого тижня з тимчасово окупованих територій врятували 15 українських дітей та підлітків. Кожен із них пройшов через постійний тиск, погрози та страх, але сьогодні це нарешті позаду.

На Івано-Франківщині рятувальники виявили та підняли з річки Дністер тіло хлопця 2013 року народження, котрий зник напередодні у місті Галич.

Президент США Дональд Трамп прогнозує “набагато кращі відносини” між його урядом та Колумбією після того, як попередні результати вказали на перемогу правого кандидата Абелардо де ла Еспріельї у другому турі президентських виборів.