У вересні війська РФ 250 разів застосували проти ЗСУ хімічну зброю
Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України
У Генштабі повідомили про нові випадки застосування війська РФ хімічної зброї у вересні.
Зокрема протягом минулого місця окупанти 250 разів використовували озброєння з небезпечними хімічними речовинами проти українських військових.
“Противник застосовує боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами, такі як К-51 та РГ-ВО, які є засобами боротьби із заворушеннями та заборонені для використання у якості засобів ведення війни. Також є значна частка боєприпасів, що містять небезпечні хімічні сполуки невстановленого типу”, – наголосили у Генштабі.
Загалом від початку повномасштабної війни підрозділи радіаційної, хімічної, біологічної розвідки здійснювали безпосередню фіксацію випадків застосування небезпечних хімічних речовин на полі бою.
Від лютого 2023 року застосування хімічної зброї з боку росіян стало систематичним.
Загалом станом на вересень 2024 року зафіксовано 4 228 випадки застосувань ворогом боєприпасів, споряджених небезпечними хімічними речовинами.
“Цим РФ грубо порушує правила ведення війни, ігнорує норми та зобов’язання щодо Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення”, – резюмували у Генштабі.
- Російські війська впродовж серпня здійснили 447 атак на українські сили оборони із застосуванням боєприпасів, що містять небезпечні хімічні речовини.
Німецький автовиробник Porsche розглядає можливість відновлення виробництва оборонної продукції.
Американський фінансовий журналіст та автор книг Джеймс Суровецький розповів, як, ймовірно, Білий дім розраховував тарифні ставки для товарів з інших країн.
Уряд Угорщини офіційно повідомив про вихід з Міжнародного кримінального суду (МКС) у день візиту прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, щодо якого видано ордер на арешт.
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Амага-10”.
Міністерка економіки України Юлія Свириденко пояснила, що означають для української економіки введення 10%-го мита на товари, яке запровадили США.