У віці 49 років померла Міа Лав – перша темношкіра республіканка в Конгресі США

Колишня конгресвумен від штату Юта Міа Лав, яка стала першою темношкірою жінкою-республіканкою, обраною до Палати представників США, померла у віці 49 років.

Про її смерть повідомила родина на офіційній сторінці політикині у соцмережі X. Як повідомляють АР, Лав боролася з раком головного мозку та проходила імунотерапію в межах клінічного випробування в Центрі дослідження пухлин мозку Університету Дьюка. Раніше цього місяця її донька повідомила, що лікування перестало давати ефект.

“Зі вдячністю та любов’ю ми повідомляємо, що Міа пішла з життя мирно, вдома”, — йдеться в заяві сім’ї.

Губернатор Юти Спенсер Кокс назвав Лав “справжньою подругою” та підкреслив, що її служіння надихало всіх, хто її знав.

Міа Лав народилася в сім’ї гаїтянських іммігрантів і була вихована у вірі в американську мрію. Вона вперше балотувалася до Конгресу у 2012 році, але поступилася демократу Джиму Матесону. Два роки потому вона здобула перемогу, ставши першою темношкірою жінкою-республіканкою в історії Палати представників США.

Під час кампанії Лав не робила акцент на своїй расі, але після перемоги визнала її історичне значення, зазначивши, що вона розбила стереотипи щодо можливостей темношкірої жінки-республіканки та мормонки перемогти у переважно білому штаті Юта.

Лав дистанціювалася від Дональда Трампа, який мав низьку популярність серед виборців Юти. У 2018 році вона намагалася знову переобратися, зберігаючи незалежність від політики Трампа в питаннях торгівлі та імміграції. Втім, вона програла демократичному кандидату Бену Мак-Адамсу з відривом менш ніж у 700 голосів.

Наступного дня після її поразки Трамп заявив: “Міа Лав не виявила до мене жодної любові – і вона програла. Шкода. Вибач, Міа”.

Після політичної кар’єри Лав працювала коментаторкою на CNN та викладала в Сіднейському університеті. У нещодавній статті вона закликала американців до єдності та поваги одне до одного.

“Деякі забули головне правило Америки: коли ви розділяєте – ви послаблюєте”, – написала вона.

Лав сподівалася, що її життя залишить слід і допоможе країні стати менш розколотою.

  • 9 березня у тимчасово окупованому Криму на 78-му році життя померла Гулізар Абдулаєва – активістка кримськотатарського національного руху, педагог, вчителька та сестра лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.