У віці 81 року помер колишній президент Бундестагу Вольфганг Шойбле

Джерело: BBC News

Сьогодні, 27 грудня, колишній міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле, який допоміг вивести єврозону з боргової кризи, помер у віці 81 року.

Він був депутатом німецького Бундестагу протягом 51 року та відіграв ключову роль у переговорах щодо возз’єднання Німеччини після падіння Берлінської стіни в 1989 році.

Потім він пережив замах на своє життя психічно неврівноваженим озброєним чоловіком.

Шойбле вважався одним із найвпливовіших післявоєнних політиків Німеччини.

Будучи міністром внутрішніх справ Західної Німеччини, він підписав договір у Східному Берліні, який об’єднав країну в серпні 1990 року. Пізніше він назвав возз’єднання “найвищою точкою свого політичного життя”.

Через дев’ять днів після офіційного возз’єднання Німеччини він зазнав поранень у спинний мозок і щелепу під час виборчої кампанії і до кінця свого життя пересувався в інвалідному візку.

Він очолював ХДС у 1998 році, поки в 2000 році, в розпал скандалу з партійними пожертвуваннями, її не очолила Ангела Меркель.

Ставши канцлером Німеччини в 2005 році, вона призначила його спочатку міністром внутрішніх справ, а потім міністром фінансів, яким він був вісім років.

У 2014 році він досяг так званого чорного нульового дефіциту бюджету Німеччини, і його багато хто вважав рушійною силою політики жорсткої економії, прийнятої єврозоною у відповідь на боргову кризу, що почалася в 2008 році.

У своїй промові в Європейському парламенті чотири роки тому Вольфганг Шойбле сказав, що без об’єднання Європи, сходу і заходу, не було б возз’єднання Німеччини, і він попередив, що “міжнародний порядок, заснований на правилах, перебуває під тиском”.

Лише минулого року він відійшов від політики.

В одному з парків Дніпра оселився екзотичний птах – червона розела.

NASA евакуювала з Пасадену, Лос-Анджелес, лабораторію реактивного руху (JPL), частиною якої є центр управління польотами космічного агентства Deep Space Network. Причиною стали смертоносні пожежі в Лос-Анджелесі.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.

15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.