У віці 98 років помер колишній президент Європейської комісії Жак Делор

Джерело: Sky News

У віці 98 років помер колишній президент Європейської комісії Жак Делор.

Його донька Мартін Обрі повідомила, що її батько помер уві сні у своєму будинку в Парижі.

Віддаючи данину поваги, президент Франції Емманюель Макрон назвав його “невичерпним архітектором нашої Європи” та борцем за людську справедливість.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що Делор “був провидцем, який зробив Європу сильнішою”.

“Без Делора не було б ні Маастрихтського договору, ні євро. Справді, без Делора не було б єдиного ринку…Його ідеї ніколи не були правильними для Британії, як він сам пізніше, здається, визнав, і на континенті є багато тих, хто сумнівається щодо напрямку ЄС. Але сьогодні ніхто не може сумніватися в його спадщині. Що б ви не казали про сучасну ЄС, це будинок, який збудував Жак”, — сказав колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Палкий прихильник післявоєнної європейської інтеграції, Делор був президентом Єврокомісії протягом трьох термінів – довше, ніж будь-хто інший на цій посаді – з січня 1985 року до кінця 1994 року.

Француз, соціаліст, також був батьком-засновником історичного проєкту єдиної валюти Європейського Союзу.

Час перебування Делора на посаді був періодом швидких змін у новому європейському союзі.

NASA евакуювала з Пасадену, Лос-Анджелес, лабораторію реактивного руху (JPL), частиною якої є центр управління польотами космічного агентства Deep Space Network. Причиною стали смертоносні пожежі в Лос-Анджелесі.

15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).

Ізраїльський уряд і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню в Газі, яка також передбачає поетапне звільнення заручників і палестинських ув’язнених.

15 січня Міністерство фінансів США розширило санкції проти компаній та установ, які підтримують військові дії Росії в Україні.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.