У Вірменії стартували спільні військові навчання зі США
Джерело: Reuters
11 вересня Вірменія та Сполучені Штати розпочали спільні військові навчання, як заявили обидві сторони, на тлі високої напруги у відносинах Вірменії з сусіднім Азербайджаном.
У десятиденних навчаннях Eagle Partner беруть участь 85 американських і 175 вірменських армійців, котрі мають на меті підготувати вірменів до участі в міжнародних миротворчих місіях. Навчання відбувається на двох полігонах поблизу столиці країни — Єревана.
У Міноборони Вірменії повідомили, що “метою навчань є підвищення рівня оперативної сумісності підрозділів, які беруть участь у міжнародних миротворчих місіях в межах миротворчих операцій, обмін новітнім досвідом управління та тактичного зв’язку”.
Попри невеликі масштаби, навчання роздратували Росію, що має військову базу у Вірменії та вважає себе головним гарантом безпеки в регіоні.
За три десятиліття після розпаду СРСР Вірменія та сусідній Азербайджан вели дві війни, і протягом минулого тижня кожна сторона звинуватила іншу в накопиченні військ біля кордону.
Нещодавно президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.
Зауважимо, публічний розбрат між РФ та Вірменією, однією із найдавніших союзниць, поглиблює сумніви щодо здатності Москви підтримувати та поширювати владу на частини колишнього СРСР.
- 15 липня представники від Азербайджану наголосили, що РФ та Вірменія не виконують угоду стосовно припинення вогню в анклаві Нагірний Карабах, через кілька годин після того, як Європейський Союз закликав країни утриматися від “насильства та різкої риторики”.
- 1 серпня в Європейському парламенті заявили, що внаслідок порушення Азербайджаном міжнародних зобов’язань гуманітарна ситуація у Нагірному Карабаху посилюється.
- В ООН закликали Азербайджан припинити блокаду Лачинського коридору.
- 8 січня відбувалась акція протесту вірменського національно-демократичного руху “Бевер” (“Полюс”) поблизу розташування гарнізону 102-ї російської військової бази в місті Ґюмрі.
Жителі Анапи записали відеозвернення до президента РФ Володимира Путіна з вимогою відправити “професійні ресурси” для ліквідації наслідків розливу нафтопродуктів після катастрофи російських танкерів у Чорному морі.
Протягом трьох тижнів у Кривому Розі працювали 19 додаткових команд, які прибули із Київської, Харківської, Полтавської, Черкаської, Житомирської, Тернопільської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської та Хмельницької областей. Зрештою, у місті відновили теплопостачання, повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Нові дослідження свідчать, що кільця Сатурна можуть бути значно старшими, ніж це вважалося раніше, – можливо, такими ж давніми, як і сама планета.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
23 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому розглянули кілька ключових питань, пов’язаних із безпекою та міжнародною політикою України.