У ВМС України пояснили унікальність операції СБУ на Керченському мосту

Джерело: Дмитро Плетенчук в етері Радіо Свобода

Речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук зауважив, що Служба безпеки Україна здійснила підрив опор Керченського мосту, попри посилену охорону з боку Росії.

Плетенчук відзначив, що операція була унікальною, позаяк міст охороняли не лише з моря та повітря, а й по суходолу – зокрема Росгвардія, ФСБ, прикордонники та решта підрозділів.

Унікальність цієї операції якраз в тому і полягає, що цей міст було максимально забезпечено всіма можливими засобами ведення протидиверсійної боротьби і відповідними підрозділами. Ми зараз з вами не згадуємо підрозділи морські, протиповітряні. Давайте згадаємо підрозділи, які суходолом цей міст обороняють – це щонайменше Росгвардія, ФСБ, прикордонники. Я вже не кажу про хімвійська, які його задимлюють постійно, – пояснив він.

За його словами, досягненням СБУ в операції є також і її технологічність – доступ до камер спостереження та мережі безпеки у режимі реального часу.

Мало того, що ми спостерігаємо фактично онлайн, що там відбувалося. Сам факт наявності відео цього вибуху вже багато про що каже. Це або злам систем, або там є засоби трансляції, – додав Плетенчук.

Він також зауважив, що рівень складності цієї місії можуть оцінити навіть люди з базовим досвідом у водолазній справі.

Вже не кажучи безпосередньо про там рівень секретності, відсутність витоків і так далі, – резюмував речник.

У вівторок, 3 червня, Служба безпеки провела нову унікальну спецоперацію і втретє вразила Кримський міст. Цього разу ураження відбулось під водою, пошкоджені підводні підпірки опор.

Як вказують у СБУ, операція тривала декілька місяців. Агенти Служби безпеки України замінували опори цього незаконного об’єкта. І сьогодні, без жодних жертв серед цивільного населення, о 4:44 ранку активували перший вибуховий пристрій.

Голова СБУ, генерал-лейтенант Василь Малюк особисто контролював проведення операції та координував її планування.

Бог любить Трійцю, а СБУ завжди доводить задумане до кінця і ніколи не повторюється. Раніше ми двічі вразили Кримський міст у 2022 та 2023 роках. Тож сьогодні продовжили цю традицію вже під водою. Жодним незаконним обʼєктам РФ немає місця на території нашої держави. Тому Кримський міст — абсолютно законна ціль, особливо зважаючи на те, що ворог використовував його як логістичну артерію для забезпечення своїх військ. Крим — це Україна, і будь-які прояви окупації будуть отримувати нашу жорстку відповідь, – зазначив Малюк.

Раніше проукраїнський Telegram-канал “Крымский ветер” заявляв про вибухи у Керчі та перекриття мосту для руху. Крім того, моніторингова група каналу повідомила з посиланням на дані супутникових знімків в радіолокаційному діапазоні, що вранці біля Кримського мосту не працювали засоби РЕБ.

  • 2 червня голова Служби безпеки України Василь Малюк повідомив, що 1 червня СБУ уразила 41 російський літак стратегічної авіації на чотирьох військових аеродромах в тилу РФ.
  • Голова Служби безпеки України Василь Малюк повідомив, що СБУ уразила 41 російський літак стратегічної авіації на чотирьох військових аеродромах в тилу РФ.
  • За словами експертів, операція України з удару по стратегічним російським літакам може щонайменше тимчасово обмежити можливості Росії здійснювати дальні удари дронами та ракетами по території України.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.