У ВООЗ попередили про «зліт» лихоманки денге на півдні Європи, у США та Африці
Джерело: Reuters
Найближчим часом лихоманка денге стане серйозною загрозою на півдні США, півдні Європи і в деяких частинах Африки, оскільки глобальне потепління створить умови для поширення комарів, що переносять цю інфекцію.
Як розповіли у виданні, ця хвороба вже давно є лихом у більшій частині Азії та Латинської Америки, спричиняючи 20 тисяч смертей щороку. При цьому рівень захворюваності в світі вже виріс у вісім разів за останні 23 роки, зокрема через зміни клімату, а також збільшення переміщення людей і урбанізації.
Попри те, що багато випадків зараження залишаються незареєстрованими, у 2022 році у світі було зареєстровано 4,2 млн випадків, і представники ВООЗ попередили, що цього року очікуються майже рекордні рівні інфікування.
Також у ВООЗ зауважили, що нині найсильніший спалах за всю історію переживає Бангладеш. Там вже померли понад 1000 пацієнтів.
“Нам потрібно набагато активніше говорити про денге. Потрібно підготувати країни до того, як вони будуть справлятися з додатковим навантаженням, яке виникне в майбутньому в багатьох великих містах”, – прокоментував Джеремі Фаррар, фахівець ВООЗ з інфекційних захворювань.
За його словами, інфекція, найімовірніше, “злетить” і стане ендемічною в деяких частинах США, Європи та Африки – у всіх регіонах, де вже спостерігалася обмежена місцева передача через глобальне потепління, яке робить середовище сприятливим для комарів, які її поширюють.
“Клінічна допомога потрібна дійсно інтенсивна, вона вимагає високого співвідношення медсестер і пацієнтів. Саме це стає великою проблемою в країнах Африки”, – резюмував він.
- Згідно з офіційними даними, понад 1000 людей померли від лихоманки денге під час найгіршого спалаху за всю історію реєстрації в Бангладеші, а підвищення температури через кліматичну кризу спричинило подальше поширення хвороби.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.