У ВООЗ попередили про «зліт» лихоманки денге на півдні Європи, у США та Африці

Джерело: Reuters

Найближчим часом лихоманка денге стане серйозною загрозою на півдні США, півдні Європи і в деяких частинах Африки, оскільки глобальне потепління створить умови для поширення комарів, що переносять цю інфекцію.

Як розповіли у виданні, ця хвороба вже давно є лихом у більшій частині Азії та Латинської Америки, спричиняючи 20 тисяч смертей щороку. При цьому рівень захворюваності в світі вже виріс у вісім разів за останні 23 роки, зокрема через зміни клімату, а також збільшення переміщення людей і урбанізації.

Попри те, що багато випадків зараження залишаються незареєстрованими, у 2022 році у світі було зареєстровано 4,2 млн випадків, і представники ВООЗ попередили, що цього року очікуються майже рекордні рівні інфікування.

Також у ВООЗ зауважили, що нині найсильніший спалах за всю історію переживає Бангладеш. Там вже померли понад 1000 пацієнтів.

“Нам потрібно набагато активніше говорити про денге. Потрібно підготувати країни до того, як вони будуть справлятися з додатковим навантаженням, яке виникне в майбутньому в багатьох великих містах”, – прокоментував Джеремі Фаррар, фахівець ВООЗ з інфекційних захворювань.

За його словами, інфекція, найімовірніше, “злетить” і стане ендемічною в деяких частинах США, Європи та Африки – у всіх регіонах, де вже спостерігалася обмежена місцева передача через глобальне потепління, яке робить середовище сприятливим для комарів, які її поширюють.

“Клінічна допомога потрібна дійсно інтенсивна, вона вимагає високого співвідношення медсестер і пацієнтів. Саме це стає великою проблемою в країнах Африки”, – резюмував він.

5 лютого президент США Дональд Трамп підписав раніше анонсований указ про заборону трансгендерним спортсменам брати участь у спортивних змаганнях серед дівчат і жінок.

Індія та Туреччина, котрі є найбільшими імпортерами російського вугілля після Китаю, різко скоротили його закупівлі у 2024 році. Згідно з інформацією Центру цінових індексів, постачання в Індію знизились на 37% порівняно з попереднім роком і становили 25 млн тонн, тоді як експорт до Туреччини зменшився ще більше — на 39%, до 14 млн тонн.

5 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони, запровадивши санкції проти капітанів танкерів російського тіньового флоту. 

Туреччина провела третє випробування балістичної ракети Tayfun на узбережжі Чорного моря. Тест відбувся успішно. Ракеті вдалося подолати 500 км і вразити малорозмірну мішень в морській акваторії. 

Російські війська пізно ввечері 5 лютого здійснили обстріл Харкова. За попередніми даними, ворог вдарив безпілотником по ринку у Київському районі міста.