У Wall Street Journal попередили про майбутні «запаморочливі дні» на фондовому ринку США

Джерело: Wall Street Journal

Найдорожчі компанії світу можуть зазнати безпрецедентних втрат найближчими днями. Причинами кризи експерти називають спад виробництва в США та ескалацію на Близькому Сході.

Все почалося в Японії: Nikkei, головний японський індекс акцій, який слабшає вже упродовж місяця, у понеділок обвалився на 12,4%. Це був найбільший денний збиток із 1987 року, коли стався так званий “чорний понеділок”.

Збитки каскадом поширилися Європою та США, оскільки інвестори відмовлялися від більш ризикованих активів.

Інші азійські фондові біржі також зазнали обвалу. Наприклад, у Сеулі (Південна Корея) провідний індекс Kospi впав на 8,8%, а в Тайбеї (Тайвань) Taiex втратив 8,4%. Індекс Straits Times у Сінгапурі впав більш ніж на чотири відсотки. Провідний індекс Німеччини Dax також почав день зі значного падіння — майже на три відсотки.

Натомість китайська фондова біржа CSI 300, що об’єднує 300 найбільш значущих акцій китайських компаній, показала найкращі результати, впавши лише на один відсоток.

Слідом за фондовими ринками ціна біткоїну – найвідомішої криптовалюти – за минулі дні впала більш ніж на 20% (до 47 300 євро). Схожа тенденція спостерігається й щодо інших криптовалют.

Bloomberg повідомляє, що “глобальний фондовий спад довів показник страху на Волл-стріт до чотирирічного максимуму”.

Причинами кризи експерти називають спад виробництва у США та ескалацію на Близькому Сході і пояснюють, що ознаки майбутньої нестабільності спостерігали давно. Раніше серед причин згадувалася також доповідь про зростання безробіття у США.

Для України ж це загрожує девальвацією гривні та здорожчанням долара.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.