У Японії працівникам, які схильні до алергії, пропонують «тропічну втечу» до інших регіонів

Джерело: The Independent

Японські компанії пропонують своїм працівникам, які страждають на алергію, субсидовану “тропічну втечу” до регіонів, де є менша кількість пилку.

Як пояснили у виданні, в Японії сінна лихоманка є серйозною проблемою, яка впливає на продуктивність праці, через що деякі компанії застосовують інноваційні методи для полегшення симптомів та підвищення ефективності роботи працівників.

Наприклад, ІТ-компанія Aisaac допомогла фінансово співробітникам, які страждають на сінну лихоманку, для того, щоб вони переїхали в райони, де ці симптоми відчуваються не так сильно.

“Я точно відчув, що симптоми зникають, і сам факт перебування на Окінаві був чудовим”, – розповів співробітник компанії Наокі Шігіхара, який переїхав на тропічний південний японський острів Окінава.

Окрім того, дослідження, яке було проведено у 2020 році серед японців, які страждають на сінну лихоманку, показало, що близько 80% опитуваних мають значно нижчу продуктивність під час таких симптомів.

Схожі програми з’являються і в інших компаніях. Результати опитування Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії показали, що роботодавці дозволяють приблизно 20% працівників віддалену роботу під час сезону сінної лихоманки, а деякі навіть покривають витрати, які пов’язані з цим.

За словами експертів, сезон сінної лихоманки в Японії є не просто незручним для людей, які мають алергію, чхання та свербіння впродовж всієї весни. Насамперед вона становить велику проблему для громадського здоров’я, тим самим накладаючи економічний тягар на країну, адже мільйони працівників кожного року хворіють через сінну лихоманку під час цього періоду.

Торік прем’єр-міністр Фуміо Кісіда навіть визнав сінну лихоманку “національною хворобою”, яка впливає на продуктивність.

Нині уряд країни докладає зусиль для того, щоб пом’якшити наслідки сінної лихоманки, а саме в країні вирубують кедрові дерева, збільшують виробництво протиалергічних препаратів та замінюють кедрові дерева на інші, що виробляють менше пилку.

“Ми прагнемо розв’язати проблему сінної лихоманки, яка є соціальною проблемою, і відродити місцеві громади шляхом розвитку лісового господарства”, – прокоментував Кісіда.

Сьогодні Росія завдала одного з наймасштабніших ударів по енергетичній інфраструктурі України за час війни, випустивши 93 ракети та 200 дронів. Хоча більшість загроз знищили сили ППО, критична інфраструктура зазнала значних пошкоджень. Президент Володимир Зеленський наголосив, що Кремль не прагне миру, а лише загострює ситуацію напередодні зимових холодів.

Медійна ініціатива за права людини розповіла історію села Новий Биків на Чернігівщині, яке опинилось під російською окупацією на початку повномасштабного вторгнення.

Росія стрімко втрачає надходження іноземної валюти, що посилює тиск на національну економіку та рубль. Як повідомляє Центробанк РФ, за останні місяці торговий баланс скоротився майже вдвічі: з $12,4 млрд у вересні до $6,3 млрд у листопаді, що стало мінімумом з липня 2023 року.

Сьогодні, 13 грудня, у Цюриху пройшло жеребкування на Чемпіонат світу з футболу 2026, в якому візьме участь збірна України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 13 грудня. На даний час ворог 131 раз атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Покровському та Времівському напрямках, де провів майже половину від усіх атак.