У Ємені спалахнули масові протести після атак США та Великої Британії

Джерело: Reuters

Десятки тисяч жителів Ємену вийшли на протести в кількох містах у п’ятницю, 12 січня, щоб почути, як їхні лідери засудили удари США та Великої Британії по їхній країні у відповідь на напади бойовиків-хуситів на кораблі в Червоному морі.

Член вищої політичної ради хуситів Мохаммед Алі аль-Хуті заявив, що “Сполучені Штати — це диявол”.

Фото: Reuters

“Ми не атакували береги Америки, ми не рухалися на американських островах і не атакували їх. Ваші удари по нашій країні є тероризмом”, – сказав аль-Хуті.

Фото: Reuters

Після того, як бойовики ХАМАС напали на Ізраїль 7 жовтня, що спровокувало напад Ізраїлю на Газу, приєднані до Ірану хусити почали атакувати судноплавні шляхи та стріляти безпілотниками та ракетами в бік Ізраїлю, заявляючи, що вони не зупиняться, доки не припиниться наступ Ізраїлю.

Хусити, які правлять більшою частиною Ємену, заявили, що будуть атакувати всі кораблі, що прямують до Ізраїлю і застерегли міжнародні судноплавні компанії від використання ізраїльських портів.

США та Велика Британія, спільно з союзниками, атакували понад 60 об’єктів хуситів на території Ємену.

Сполучені Штати не планують розгортати додаткові сили в регіоні, заявив речник Пентагону Патрік Райдер.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.