У ЄС зреагували на заяви Трампа про те, що Європа недостатньо допомагає Україні

Джерело: Укрінформ

Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель прокоментував слова кандидата у президенти США Дональда Трампа про те, що Європа недостатньо допомагає Україні.

Боррель відповів на закиди Трампа під час промови на зустрічі під егідою Ради із закордонних справ в кулуарах Генасамблеї ООН.
Він наголосив, що ЄС надав Україні немалу допомогу.

“Я чув одного з американських кандидатів, який сказав, – європейці не роблять свою частину. Добре, але все, що ми робимо для України – у військовому, економічному, фінансовому, гуманітарному вимірах – це більше за вас (американців – ред.). Це вже понад 130 мільярдів євро”, – сказав Боррель.

Дипломат визнав, що у військовому плані Євросоюз дійсно виділив менше, аніж США, однак додав, що 45 мільярдів – це теж не мала сума військової допомоги.

Жозеп Боррель також нагадав, що ЄС надав Україні статус країни-кандидатки на членство у Євросоюзі, що “було немислимо” до повномасштабної війни. ЄС також прийняв близько 5 мільйонів вимушених біженців з України.

За його словами, до 24 лютого 2022 року Росія була четвертою у світі державою за розміром військових витрат, а Україна 37. За понад два роки протистояння різниця між витратами все ще існує, однак Україна впевнено скорочує її.

“У Києві я відвідав підземний завод дронів, і бачив, як ці люди розробляють та будують до 500 дронів на день. Вони невеликі, але можуть літати на десятки кілометрів та транспортувати до 3 кілограмів вибухівки. Вони коштують близько 500 євро, і можуть знищити танк. Завдяки такій новій зброї, яку вони розвивають, вони (українці), чинять спротив”, -сказав він.

Боррель також сказав, що не згоден з забороною на удари углиб РФ західними ракетами, але наголосив, що українці навчились виготовляти власні далекобійні ракети на 500 км та навіть 1000 км, які нещодавно знищили у Росії масштабний склад боєприпасів. Він додав, що це дозволило врятувати життя багатьох українців.

“Я вважаю, що ми маємо підтримати Україну більше і швидше. Ми маємо встановити військовий баланс. Тому що Путін не піде за стіл переговорів, якщо не буде переконаний, що він програє. Ми маємо надати Україні економічну та стратегічну потужність, щоб протистояти Росії, та можливість самим вирішувати, що для них є прийнятним або ні. Але ми маємо їх підтримати. Тому що без нас, – без нас з вами, Україна може пасти протягом кількох тижнів. Вони (українці) дуже залежні від нашої підтримки”, – резюмував Жозеп Боррель.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.