У Європарламенті закликали Зеленського ветувати закон про е-декларування

Джерело: депутат Європарламенту Міхаель Ґалер у Twitter

Депутати Європейського парламенту закликали президента України Володимира Зеленського повернути закон про електронне декларування до Верховної Ради з вимогою негайно відкрити реєстр декларацій.

У тексті заяви мовиться про те, що депутати підтримують відновлення електронного декларування майна в Україні і стурбовані закриттям реєстру від громадськості ще на рік.

Зображення: Міхаель Ґалер/Twitter

“Ми стурбовані тим, що закриття реєстру від громадськості не зміцнить довіру українців та міжнародних партнерів, матиме значний негативний вплив на антикорупційні зусилля та позбавить одного з ключових інструментів громадського контролю за державними службовцями, водночас підриваючи довіру до реформ”, – йдеться у заяві депутатів Європарламенту.

Окрім цього, зазначається, що у зверненні також міститься заклик до президента України накласти вето на ухвалений законопроєкт №9587-д.

Відомо, що до цього закону ухвалено правку, якою передбачено, що за неправду в декларації на суму до 1 млн 300 тис. грн порушнику загрожує лише штраф у розмірі 17 тис. грн, після сплати якого він не вважатиметься таким, що притягувався до відповідальності й надалі зможе бути призначений на відповідальні посади у державних органах, що зараз заборонено.

“Ми закликаємо президента Володимира Зеленського повернути законопроєкт №9534 до парламенту з вимогою відкрити реєстр та накласти вето на проєкт закону №9587-д у повному обсязі”, – написав депутат Європарламенту Міхаель Ґалер.

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.

У Сенаті США запропонували законопроєкт про нові санкції проти Росії на випадок, якщо Кремль відмовиться припинити війну проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення. 

Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.

31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.