У Західній Африці троє дівчат померло після ритуалу жіночого обрізання

Джерело: The Guardian

У Сьєрра-Леоне – країна Західної Африки – троє дівчат помер після ритуалу обрізання жіночих статевих органів. Правоохоронці почали розслідувати справу.

12-річна Адамсай Сесай, 13-річна Саламату Джалло та 17-річна Кадіату Бангура померли під час церемонії ініціації минулого місця.

Аміната Корома, виконавча секретарка Форуму проти шкідливих практик (FAHP) – організації, яка працює над припиненням жіночого обрізання в Сьєрра-Леоне – сказала, що батьки дівчат і ті, хто проводив ритуал, перебувають під вартою.

Ритуал жіночого обрізання передбачає часткове або повне видалення зовнішніх жіночих статевих органів і вважається порушенням прав жінок і дівчат.

У 2012 році ООН прийняла резолюцію про заборону ритуалу, але він все ще практикується приблизно в 30 країнах.

Наступного місяця ЮНІСЕФ оприлюднить нові дані про його поширеність у всьому світі, але поточні оцінки показують, що щонайменше 200 мільйонів жінок і дівчат були змушені пройти ритуал.

Попри заклики активістів і правозахисників криміналізувати цю практику, вона залишається законною в Сьєрра-Леоне. Національне опитування в 2019 році показало, що 83% жінок піддавалися обрізанню, що трохи менше порівняно з 90% у 2013 році.

Процедура є частиною традиційного ритуалу ініціації, який знаменує вступ дівчини в жіноче життя. Його здійснюють совеї, старші члени суто жіночих таємних товариств Бондо.

FAHP лобіює закон, який криміналізує ініціацію, і працює над просуванням альтернативних церемоній обряду переходу, які відмовляються від цієї практики.

Минулого року організація провела пілотні церемонії ініціації без обрізання у трьох округах, і сподівається поширити випробування ще на два округи цього року.

“Результати виявилися дуже обнадійливими”, — сказала Корома.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей. 

4 травня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по пункту управління ворожими підрозділами БпЛА у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області.

5 травня у Білопіллі та Ворожбі, що на Сумщині, оголосили термінову евакуацію населення.

5 травня у Німеччині офіційно сформували новий уряд. Країна отримала п’яту в історії Федеративної Республіки союз християнських демократів (ХДС/ХСС) і соціал-демократів (СДПН).