У західних військових закінчуються боєприпаси для України, – представник НАТО
Джерело: CNN
Голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер попередив, що у західних військових закінчуються боєприпаси для України та закликав країни блоку збільшити виробництво, щоб “утримувати Україну в боротьбі з російськими загарбниками”.
Новина про можливу нестачу боєприпасів з’явилася після того, як кошти на закупівлю зброї для України не були включені до законопроєкту про тимчасові витрати, який Конгрес США ухвалив на вихідних.
“Тепер видно дно стовбура. Ми віддаємо Україні системи озброєння, це чудово, і боєприпаси, але не з повних складів. Ми почали віддавати з наполовину заповнених або нижчих складів у Європі, і вони зараз закінчуються”, — сказав адмірал Роберт Бауер.
Тим часом аналітики попереджають, що “арсенал демократії” США має почати працювати понаднормово, інакше військові зусилля України можуть зазнати проблем.
“Сполучені Штати та їх союзники надсилають в Україну широкий спектр боєприпасів, але вони не виробляються і не доставляються так швидко, як це необхідно”, — написав старший науковий співробітник Атлантичної ради Томас Воррік.
Він додав, що українські війська потребують більше зброї.
“Українські війська зарекомендували себе гнучкими та адаптивними, але їм необхідно мати достатню кількість боєприпасів та зброї”, — написав Воррік.
- Виступаючи на конференції в Інституті публічної політики Бейкера Університету Райса, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон намагається уникати прямого конфлікту з Москвою з самого початку війни.
- Уряд Угорщини на чолі з Віктором Орбаном пропонує Європейському Союзу розділити допомогу для України і виплатити 25 млрд євро замість запланованих 50 млрд євро.
- Вранці 3 жовтня президент США Джо Байден провів телефонну розмову з групою головних союзників Сполучених Штатів, оскільки майбутнє фінансування США для України залишається невизначеним.
- 10 серпня президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити ще 24 млрд доларів для допомоги Україні. Згодом стало відомо, що у США група консерваторів прагне переконати республіканців посилити підтримку України.
- 1 жовтня президент США Джо Байден закликав республіканців у Палаті представників, зокрема спікера Кевіна Маккарті, дотримати своє слово щодо державного фінансування та допомоги Україні після того, як він підписав законопроєкт, який ледве допоміг уряду уникнути “шатдауну”.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.