У Запоріжжі нейтралізували банду рекетирів, яка викрадала людей та «вибивала» з них гроші

Джерело: Служба безпеки України

СБУ та Нацполіція нейтралізували у Запоріжжі злочинне угруповання, яке викрадало людей, погрожувало їм та вимагало неіснуючі борги.

Фото: СБУ

Банда рекетирів створювала штучні конфліктні ситуації, після чого вимагала від потерпілих гроші за їх “мирне” врегулювання. Часто цей одноразовий “платіж” перетворювався на щомісячну “данину”.

У випадку відмови платити, злочинці викрадали своїх жертв та доставляли їх до покинутої будівлі, де жорстоко били й  погрожували “повільною” смертю.

Фото: СБУ

Лідера групи й двох активних учасників співробітники СБУ затримали “на гарячому”, коли вони “вибивали” неіснуючий борг у чоловіка. Злочинці утримували потерпілого у напівзруйнованій будівлі на території міського парку.

За даними слідства, банду організував кримінальний авторитет із Запоріжжя, який провів понад 20 років у в’язниці за важкі злочини, включаючи розбій та викрадення людей.

Угруповання включало понад десять осіб, більшість з яких має кримінальну історію за фактами тілесних ушкоджень та вимагань.

Під час обшуків в помешканнях фігурантів вилучено зброю та одержані незаконним шляхом наркотики й гроші.

Фото: СБУ

Затриманому лідерові банди та його двом спільникам оголошено підозру. Вони перебувають під вартою, і тривають оперативні та слідчі заходи для притягнення до відповідальності всіх учасників групи. Їм загрожує до 15 років ув’язнення.

Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.