У застосунку «Дія» зʼявиться особистий кабінет пацієнта

Джерело: пресслужба Міністерства охорони здоров’я України

Кабмін затвердив зміни у функціонуванні електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) й тепер у застосунку “Дія” впроваджується особистий кабінет пацієнта.

Відтак українці матимуть доступ до власних персональних даних, які зберігаються у центральній базі даних ЕСОЗ, вхід до якої потрібно здійснити із застосуванням власного електронного підпису.

У застосунку відображатимуться медичні дані та користувач зможе:

  • зареєструватися як пацієнт у центральній базі даних Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ);
  • самостійно подавати декларації про вибір лікаря – сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;
  • переглядати раніше подані декларації або розірвати декларацію з лікарем;
  • змінювати свої персональні дані, які є у центральній базі даних ЕСОЗ.

Наразі це лише перший етап впровадження особистого кабінету пацієнта. В міністерстві додали, що у майбутньому додаватимуть нові можливості та електронні сервіси, завдяки яким українці зможуть безперешкодно користуватися електронними послугами у сфері охорони здоров’я.

Грецькі острови, як Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають серйозну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями. 

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що власники садиби Зеленського зобов’язались відновити її. Історичну будівлю знесли 19 липня.

У Лондоні за підозрою у вбивстві підлітка у дитячій зоні парку затримали шістьох осіб.

Станом на 23 липня віцепрезидентка США Камала Гарріс, після пропозиції її кандидатури Байденом на вибори президента від демократів, вже встигла зібрати 100 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію.

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.