У затопленій частині російського Орська вода сягає вікон першого поверху

Джерело: росЗМІ

У російському Орську Оренбурзької області ситуація у місті через прорив дамби стрімко погіршується, зокрема, в деяких районах вода доходить до вікон першого поверху.

Зазначається, що через паводок місцеві жителі вимушені пересуватися містом човнами.

За словами глави МНС Росії Олександра Куренкова, у місті підтоплено вже 4518 житлових будинків та 4587 садових ділянок. Загалом з регіону евакуювалися 4 тис. жителів, зокрема 885 дітей.

Крім цього, помічник міністра охорони здоров’я Росії Олексій Кузнєцов поінформував, що за медичною допомогою звернулися 99 людей, у тому числі 18 дітей, з них 6 дорослих і 3 дітей ушпиталені.

Губернатор Оренбурзької області Денис Паслер назвав ситуацію із весняною повінню в регіоні складною і попередив про прогнозований пік у сусідніх регіонах.

“Попереду пік паводку у Кургані й Тюмені. Прогнозований пік в Оренбурзі – 10 квітня”, – написав він.

Раніше Букви повідомляли, що Орськ продовжує зазнавати проблем через прорив дамби, що призводить до затоплення території. Місцевий нафтопереробний завод “Орскнєфтєоргсінтез” був змушений припинити свою діяльність через аномальну повінь з метою запобігання екологічним аваріям та забезпечення безпеки.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.