В Орську зупинився російський НПЗ внаслідок прориву дамби

Джерело: росЗМІ

Російське місто Орськ продовжує стикатися з проблемами через прорив дамби, що призводить до затоплення території. Місцевий нафтопереробний завод “Орскнєфтєоргсінтез” був змушений припинити свою діяльність через аномальну повінь з метою запобігання екологічним аваріям та забезпечення безпеки.

“Орскнєфтєоргсінтез” є одним з провідних нафтопереробних заводів Росії. У мережі зазначають, що вода дісталася території за кілька кілометрів до НПЗ. Крім того, робота заводу ускладнюється через затоплені залізничні шляхи в Орську.

Потужність “Орського НПЗ” становить близько 6,6 мільйона тонн на рік. Цей завод спеціалізується на виробництві авіакеросину.

Це затоплення стало ще одним випробуванням для міста, яке вже стикалось з повенями та затопленнями у минулому. Ситуацію слід уважно контролювати з огляду на можливі наслідки для екології та економіки регіону.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Вже у серпні, вересні та жовтні в Україні очікуються значні покращення щодо відключень електроенергії. У деякі періоди дефіцит може зникнути взагалі, повідомив голова “Укренерго” Володимир Кудрицький.

У мережі стало з’являтися дедалі більше відео сексуального насильства над дітьми, створених за допомогою штучного інтелекту (ШІ). Британська правозахисна організація Internet Watch Foundation (IWF) вказує, що злочинці використовують ШІ і для того, щоб створювати відео з реальними дітьми, включаючи тих, хто вже став жертвою насильства. 

На кордоні з Польщею у пункті пропуску “Краківець” виявили два церковні стародруки. Обидві речі датовані XVII-XVIII століттями.

Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які були дещо змінені у порівнянні з попередніми літніми Іграми.