У жителя США в гаражі виявили ядерну ракету часів холодної війни

Джерело: ВВС

У гаражі одного з мешканців США знайшли стару ракету, випущену за часів холодної війни, яка повинна була нести ядерну боєголовку.

За даними служби, ракета була не небезпечна, оскільки ні палива, ні боєголовки в ній не було.

Поліціянти виявили знахідку після дзвінка з Національного музею Військово-Повітряних сил США в Огайо. Зокрема, напередодні їм подзвонив чоловік і запропонував віддати ракету, яка знаходиться в його гаражі.

Отримавши цю інформацію, поліція відправила в гараж до чоловіка групу вибухотехніків.

За словами правоохоронців, в гаражі знайдено “ракету Douglas AIR-2 Genie (раніше відома як MB-1) – некеровану ракета класу “повітря-повітря”, яка мала ядерну боєголовку W25 потужністю 1,5 кілотонни”.

Примітно, що чоловік, який запропонував віддати ракету музею, не чекав поліціянтів і був “вкрай незадоволений” тим, що історія привернула увагу ЗМІ. З’ясувалося, що співробітники Національного музею ВПС не попередили його, що подзвонили в поліцію.

Власник ракети розповів, що вона до цього належала його сусідові і була куплена на розпродажі приватної колекції.

“Поліція залишила ракету місцевому жителю, щоб її можна було відновити і виставити в музеї”, – запевнили правоохоронці.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

У Польщі вже вчетверте протягом місяця висипали зерно, яке транзитом перевозилося залізницею. Цього разу знищено понад 150 тонн агропродукції.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Діджейка Дар’ї Коломієц розповіла американському виданню Time про свій подкаст “Щоденник війни”. В есе, яке опублікували до другої річниці повномасштабного вторгення, вона згадала про початок війни та українців, чиї історії її вразили.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.