У ЗСУ сформували першу штурмову мотоциклетну роту

Джерело: пресслужба полку

У складі 425-го окремого штурмового полку “СКАЛА” сформували першу в Збройних Силах України штурмову мотоциклетну роту.

Під час підготовки бійці провели сотні годин за кермом та відпрацювали стрільбу в русі, випустивши тисячі набоїв.

Серед інших тактик відпрацьовується переміщення великими “роями” мотоциклів — на кожному з них по двоє бійців: водій та стрілець. Обидва озброєні автоматами АКС-74У, що, за задумом, має спростити стрільбу на ходу, а також загалом полегшити маневрування та оперування зброєю. Після спішування водій і стрілець діють у складі двійки

Як зауважив Мілітарний, відпрацювання штурмових дій відбуваються під прикриттям димових завіс, однак не показаний спосіб їх установки. Цілком можливо, що планується скидання димових шашок, наприклад УДШ чи ДМ-11, за допомогою дронів.

Бійці зазначають, що полк забезпечив повноцінну та якісну підготовку особового складу — без жодних обмежень щодо пального чи боєприпасів. Можна припустити, що по аналогії з росіянами, планується розподіл мотоциклів на ролі: один може бути носієм засобів радіоелектронної протидії, а інший — буксувати ноші для поранених чи боєкомплект.

Основне завдання мотоциклетних підрозділів — блискавичне захоплення позицій шляхом стрімкого прориву відкритою місцевістю, зводячи до мінімуму час, необхідний ворогу на виявлення та вогневу протидію.

У результаті маємо сучасну “кавалерію”, основне завдання якої — стрімко прориватися до ворожих позицій, здійснювати штурмові дії та оперативно змінювати напрямок удару, — додали у повідомленні полку.

  • Головне управління розвідки Міноборони показало відео, як один з їх бійців евакуював підбитий росіянами броньовик з поля бою та назвало це “дрифтом року”.
  • У Головному управлінні розвідки Міноборони України вперше офіційно показали роботу зенітного ракетного комплексу С-200.
  • Речник оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця” Віктор Трегубов повідомив, що російські війська намагаються з двох сторін підійти до Костянтинівки, що на Донеччині.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.