У ЗСУ запровадили програму для збереження життів військових: деталі

Джерело: пресслужба Генштабу ЗСУ

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Зауважується, що пропозиції й напрацювання від волонтерів та активістів враховані та частково реалізовуються.

У Генштабі не надали подробиць, однак запевнили, що програма “Збереження життя військовослужбовців” – “універсальна система для кожного підрозділу, ключовим пріоритетом якої є збереження життя наших воїнів”.

Особливо акцентують стосовно:

  • удосконалення підготовки українських захисників;
  • підвищення якості їх навчання;
  • покращення надання медичної допомоги на всіх етапах;
  • забезпечення відпочинку особового складу, котрий виконує бойові завдання та низці інших заходів.

Важливий аспект реалізації програми – це дії командирів підрозділів, адже на них покладена максимальна відповідальність за збереження життя особового складу. Ми боремося за нашу землю, але життя українського солдата – найважливіше. Позицію можна повернути, життя – ні, – додали у повідомленні.

Робота над практичним втіленням програми триватиме під особистим контролем Головнокомандувача ЗС України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.

Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.

20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.

19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.