Фонд Делла Лоя Хансена збудує на Київщині реабілітаційний шпиталь для військовослужбовців
Джерело: пресслужба Київської ОВА
Фонд американського благодійника Делла Лоя Хансена та Київська обласна державна адміністрація розпочали спільну роботу з розробки концепції створення сучасного реабілітаційного госпіталю для військовослужбовців та цивільних осіб.
З наступного тижня розпочнемо детальний аналіз всієї документації. До роботи залучаємо міжнародну коаліцію архітекторів та інженерів медичних будівель. Заклад стане стандартом для майбутніх реабілітаційних центрів як в Україні, так і в інших країнах світу, які постраждали від війни, – зазначив голова КОДА Руслан Кравченко.
Зауважується, що проєкт потребує чималих інвестицій. Тому для його реалізації необхідне залучення кола благодійників, урядових, неурядових організацій під керівництвом Фонду “Місія Хансена в Україні”.
Цей сучасний центр задовольнить як фізичні, так і психологічні потреби військовослужбовців та цивільних.
Ще один проєкт, який планується реалізувати на Київщині – повернення до якісного навчання 10 тис. школярів.
Раніше ми повідомили, що у Рівному на базі обласного шпиталю ветеранів війни нині зводять новий лікувально-реабілітаційний корпус. Зауважується, що станом на сьогодні це основний медичний заклад в Україні, де проводять невідкладну реабілітацію військовослужбовців ЗСУ після важких черепно-мозкових і спінальних травм.
Також нещодавно Міністерство оборони України та всеукраїнський проєкт RECOVERY домовилися про співпрацю, в межах якої запланована реконструкція найбільшого реабілітаційного центру для військовослужбовців в одній з областей України.
Також зауважимо, що в Україні мають намір створити шість реабілітаційних центрів для військовослужбовців, один – з метою реінтеграції осіб, котрих звільнили з російського полону, решту – для надання допомоги військовослужбовцям та їхнім сім’ям.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
- Від початку вступної кампанії до медичних закладів вищої освіти вже подано 527 заяв на вступ на реабілітаційні спеціальності.
- За підтримки Програми НАТО з переходу з військової кар’єри на цивільну, у межах Комплексного пакету допомоги Україні (КПД), у Збройних силах України успішно завершено шостий цикл тренінгів в межах проєкту з психологічної реабілітації та відновлення психологічної стійкості та боєздатності військовослужбовців – учасників бойових дій.
- В Україні створили інноваційний мобільний застосунок, котрий допомагає ветеранам та військовослужбовцям отримати безоплатну спортивну реабілітацію.
15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.
В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову відмовив Україні у постачанні Taurus, назвавши можливість такого рішення “помилкою”.
Українські війська відновили втрачені позиції під Вовчанськом, тоді як росіяни просунулися поблизу Торецька, Покровська, Курахового, Роботиного та на Курщині.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.