UAnimals розкритикував ухвалену Кабміном стратегію розвитку мисливського господарства

Джерело: UAnimals

Кабінет міністрів затвердив Стратегію розвитку мисливського господарства до 2035 року, що викликало хвилю критики з боку зоозахисного руху UAnimals.

“UAnimals не підтримує вбивство тварин заради розваг і проти мисливства, особливо в часи війни. Тисячі диких, а зокрема червонокнижних тварин нині гинуть унаслідок бойових дій. Переконані, що насамперед слід дбати про порятунок тварин, а не створювати стратегію їх убивства”, – йдеться в публікації.

Як зазначається, нині невідомо, який стан популяції диких тварин, зокрема тих, що на межі зникнення. Фахівці не можуть повністю оцінити заподіяну шкоду заповідним зонам та національним паркам, оскільки 139 000 квадратних кілометрів України заміновані й далі потерпають від бойових дій. Також неясно, скільки часу й ресурсів знадобиться для відновлення природи. Деякі екосистеми взагалі не вдасться врятувати.

За словами зоозахисників, ухвалена урядом стратегія не відповідає міжнародним конвенціям та правовій системі Європейського Союзу: ігнорує обовʼязкові заборони, не регулює збереження видів тварин, які мігрують, не передбачає ні захисту природних оселищ, ні видів тварин, зокрема червонокнижних.

“У проєкті також не згадується про періоди заборони на полювання, а це одна з вимог Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі”, – наголосили в UAnimals.

При цьому вказано, що проєкт стратегії не враховує критичну екологічну проблему внаслідок бойових дій — міни, руйнування середовищ існування, відсутність термінових заходів реабілітації природи від наслідків війни.

“Також не йдеться про контроль за сільським та лісовим господарством у мисливських угіддях, а це створює ризики отруєння флори і фауни агрохімікатами, знищення природних біотопів, грунтів та водно-болотних угідь”, – зауважили в організації.

Як додали представники UAnimals, в стратегії непрозора інвестиційна політика. Це значить, що мисливські угіддя можуть забудовуватися попри загрозу втратити екологічно цінні території.

“Наші юристки вже подали зауваження до Міндовкілля та Державного агентства лісових ресурсів і готують звернення до Кабміну, Міндовкілля, Комітету з питань екологічної політики та природокористування, Комітету з питань інтеграції України до ЄС. Мисливська стратегія є руйнівною і для довкілля, і для суспільства. Тому UAnimals стежитиме за всіма законопроєктами, які прийматимуться в межах мисливської стратегії і рішуче боротимемося проти прийняття жорстоких до тварин законів і норм”, – йдеться в повідомленні.

Дослідники з Китаю забезпечили надлюдський зір, створивши контактні лінзи, котрі дозволяють бачити інфрачервоне світло. На відміну від нічних окулярів, нові лінзи не потребують живлення, а через свою прозорість одночасно дозволяють бачити інфрачервоне і звичайне світло.

У травні Європейська Комісія запропонувала ввести новий адміністративний збір у розмірі 2 євро за кожну посилку, що надходить до ЄС з-за меж Союзу, зокрема з Китаю. Це стосується переважно замовлень з онлайн-платформ Temu та Shein, які надсилають товари безпосередньо від виробника до споживача, минаючи посередників та склади.

Адміністрація Дональда Трампа відкликала дозвіл Гарвардського університету на прийом іноземних студентів у межах Програми студентів та обміну (SEVP), різко загостривши протистояння щодо автономії вишу.

Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.

Месенджер Telegram, заснований Павлом Дуровим, у 2024 році вперше вийшов на річний прибуток, заробивши 540 млн доларів. Виручка компанії, яка базується в Дубаї, зросла до 1,4 млрд доларів порівняно з 343 млн доларів у 2023 році.