Учасники руху опору, котрі пройшли полон, зможуть отримати статус УБД

Джерело: Міноборони
Кабінет Міністрів України за ініціативи Міноборони вніс зміни до Порядку, відповідно до якого, учасники руху опору, котрі перебували в полоні, відтепер мають право на отримання статусу учасника бойових дій.
На отримання статусу можуть претендувати звільнені з полону особи, які на добровільній та конфіденційній основі залучалися Силами спеціальних операцій ЗСУ до виконання завдань руху опору, за винятком тих, хто добровільно здався ворогу.
Оновлений Порядок також уточнює підстави для надання цього статусу.
Зазнав змін і склад спеціальної комісії, яка приймає рішення про надання статусу УБД. З неї виключили розформований Кадровий центр Сил спеціальних операцій ЗСУ. Також до роботи спецкомісії можуть залучатися не лише командири військових частин, але й військовослужбовці, — додали у відомстві.
Додамо, раніше Кабінет Міністрів затвердив порядок отримання статусу учасника бойових дій під час воєнного стану онлайн або автоматично. Ми повідомляли, що нардеп Петро Порошенко разом з нардепами партії “Європейська Солідарність” зареєстрували законопроєкт № 9681 про спрощене набуття статусу учасника бойових дій (УБД).
- Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
- 23 серпня Кабінет Міністрів України на засіданні вніс зміни до Порядку встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (Порядок № 685).
- Нардеп Петро Порошенко озвучив статистику: із 900 тисяч військовослужбовців, які мають право на УБД, зараз оформлені лише 30 тисяч. Причина – бюрократичні перешкоди.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.