Учасники руху опору, котрі пройшли полон, зможуть отримати статус УБД

Джерело: Міноборони

Кабінет Міністрів України за ініціативи Міноборони вніс зміни до Порядку, відповідно до якого, учасники руху опору, котрі перебували в полоні, відтепер мають право на отримання статусу учасника бойових дій.

На отримання статусу можуть претендувати звільнені з полону особи, які на добровільній та конфіденційній основі залучалися Силами спеціальних операцій ЗСУ до виконання завдань руху опору, за винятком тих, хто добровільно здався ворогу.

Оновлений Порядок також уточнює підстави для надання цього статусу.

Зазнав змін і склад спеціальної комісії, яка приймає рішення про надання статусу УБД. З неї виключили розформований Кадровий центр Сил спеціальних операцій ЗСУ. Також до роботи спецкомісії можуть залучатися не лише командири військових частин, але й військовослужбовці, — додали у відомстві.

Додамо, раніше Кабінет Міністрів затвердив порядок отримання статусу учасника бойових дій під час воєнного стану онлайн або автоматично. Ми повідомляли, що нардеп Петро Порошенко разом з нардепами партії “Європейська Солідарність” зареєстрували законопроєкт № 9681 про спрощене набуття статусу учасника бойових дій (УБД).

  • Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
  • 23 серпня Кабінет Міністрів України на засіданні вніс зміни до Порядку встановлення факту безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (Порядок № 685).
  • Нардеп Петро Порошенко озвучив статистику: із 900 тисяч військовослужбовців, які мають право на УБД, зараз оформлені лише 30 тисяч. Причина – бюрократичні перешкоди.

У Генеральному штабі підтвердили ураження російського заводу з виробництва ударних БпЛА, на відстані понад 1000 км від держкордону України

23 квітня президент США Дональд Трамп розкритикував Володимира Зеленського за заяву про те, що Київ “не визнає юридично окупацію Криму”. Очільник Білого дому вважає такі висловлювання “шкідливими” для мирних переговорів із Росією.

Російська пропаганда активно поширює заяви глави РФ Володимира Путіна про нібито великі успіхи РФ у допомозі країнам Африки долати епідемічні хвороби. Проте, насправді така співпраця – один із проявів багатовимірної стратегії Кремля щодо збільшення залежності країн континенту від РФ, пояснили у ЦПД.

Вашингтон погрожує зупинити участь у дипломатичних зусиллях щодо припинення війни РФ проти України. Причиною стало поглиблення розбіжностей між США та Україною щодо майбутнього окупованих Росією територій.

Рішення Вінницького окружного адміністративного суду, яким визнано протиправною відмову лідеру “Євросолідарності” Петру Порошенку у перетині державного кордону, набрало законної сили 22 квітня, підтвердив адвокат нардепа Ігор Головань.