Угорщина ще далека до досягнення угоди з ЄС щодо 50 млрд євро допомоги Україні

Джерело: The Guardian

До досягнення угоди між Угорщиною та Євросоюзом щодо додаткового фінансування допомоги Україні у розмірі 50 млрд євро залишається ще значний шлях, заявив керівник адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш.

За його словами, переговори між Угорщиною та Єврокомісією щодо фінансової підтримки України тривають, але позиції сторін відрізняються. Тому немає впевненості, що сторони досягнуть угоди.

Водночас він вказав, що якщо угоди не вдасться досягти – інші 26 країн-членів ЄС можуть ухвалити рішення без Угорщини.

Зазначимо, що раніше ЗМІ писали, посилаючися на кількох європейських дипломатів і посадовців, що глава угорського уряду Віктор Орбан наближається до прийняття компромісу щодо надання допомоги Україні від ЄС, навіть попри те, що угода, ймовірно, не відповідає його вимогам, висунутим після саміту минулого місяця.

Крім того, вето Угорщини підтримала Словаччина, уряд якої очолює Роберт Фіцо, котрого пов’язують з проросійськими поглядами. У зв’язку з цим очільник українського уряду анонсував робочу зустріч зі словацьким колегою стосовно цього питання.

Довідка. На останньому саміті лідерів ЄС 14-15 грудня Угорщина заблокувала рішення про виділення Україні 50 млрд євро на період 2024-2027 років. Питання допомоги Україні буде розглядатися знову на саміті ЄС 1 лютого, але прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погрожує заблокувати його, вимагаючи компромісу від ЄС в обмін на затвердження пакету.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.