Угорщина запропонувала ЄС розділити пакет допомоги для України

Джерело: Bloomberg

Уряд Угорщини на чолі з Віктором Орбаном пропонує Європейському Союзу розділити допомогу для України і виплатити 25 млрд євро замість запланованих 50 млрд євро.

За даними джерел, ще минулого тижня Угорщина заявила ЄС, що на даному етапі для України буде достатньо 25 мільярдів євро. Згодом ЄС має оцінити внесок у середині періоду виплат 2024-2027 років, коли можна буде надати ще 25 мільярдів євро залежно від потреб України.

Попри широкий консенсус в ЄС щодо надання підтримки Україні, дружній до Кремля уряд Угорщини став важким партнером, оскільки він намагався заблокувати допомогу.

Уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана посилався на низку проблем, включаючи власну нездатність отримати доступ до важливих фондів ЄС через проблеми верховенства права та корупції, а також через начебто погане ставлення України до етнічних угорських меншин.

Одночасно із зусиллями, спрямованими на те, щоб змусити Орбана пом’якшити позицію, ЄС може розблокувати майже 13 мільярдів євро фінансування для Угорщини цього року. Україна також пішла на поступки, призупинивши статут міжнародного спонсора війни для угорського OTP Bank.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.