Угорщина збільшить постачання російського газу в обхід України

Джерело: Петер Сійярто/Facebook

Угорщина та російський “Газпром” домовились про можливе збільшення постачання газу до країни. Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив про це на газовому форумі в Санкт-Петербурзі.

Він підкреслив, що уряд прагне забезпечити безпечне енергопостачання за конкурентними цінами. У 2024 році Угорщина отримуватиме 6,7 млрд кубометрів російського газу. 10 жовтня угорська компанія MVM та “Газпром” підписали угоду для збереження цієї практики, а також Меморандум про можливе збільшення постачань.

“Подобається це чи ні, реальність така, що безпечне постачання природного газу в нашу країну неможливе без співпраці з Росією”, – вважає Сійярто.

Глава МЗС Угорщини зазначив, що ключовим кроком у забезпеченні енергетичної безпеки стало будівництво газопроводу “Турецький потік”, який постачає російський газ до Європи південним маршрутом.

Він зауважив, що без “Турецького потоку” Угорщина б опинилася в “величезній халепі” через можливе припинення транзиту газу через Україну з 1 січня. Завдяки 20 млн кубометрів газу на добу з “Турецького потоку” країна може закуповувати більше газу, ніж за весь минулий рік.

  • Україна не має наміру продовжувати контракт на транзит російського газу після завершення його дії у 2025 році. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.
  • 1 серпня речник Єврокомісії Балаш Ужвар заявив про відсутність ризиків для безпеки після санкцій України на транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.
  • Ми повідомляли, що Угорщина та Словаччина звернулися до Єврокомісії з проханням закликати Київ зняти санкції з “Лукойлу”. В ЄС відмовили. Після чого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Єврокомісія відповідальна за зупинку транзиту російської нафти, мовляв, аби “шантажувати дві країни, які відмовилися від постачання озброєння”.
  • Раніше глава уряду Денис Шмигаль повідомив про перебіг та результати низки переговорів із премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо стосовно транзиту російської нафти.

10 жовтня міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба пояснив, що російські війська відновили та посилили обстріли портової інфраструктури України, аби знизити експортний потенціал нашої країни.

Норвегія вирішила виділити до 967 млн крон (близько $89,9 млн) на чотири нові проєкти для збільшення виробництва ракетних двигунів та компонентів для вибухівки.

Міністр оборони Йоав Галант заявив, що удар Ізраїлю по Ірану у відповідь на його атаку минулого тижня буде “смертоносним, точним і несподіваним”.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 11 жовтня заходи обмеження споживання не прогнозуються. Водночас у компанії закликали споживати електроенергію ощадливо.

Пізно ввечері 9 жовтня Росія вдарила балістичною ракетою по Одеському району, внаслідок чого загинули вісім осіб, а 11 отримали поранення. Як виявилось, окупанти також знищили гуманітарний вантаж для Палестини.