Угорщина збільшить постачання російського газу в обхід України
Джерело: Петер Сійярто/Facebook
Угорщина та російський “Газпром” домовились про можливе збільшення постачання газу до країни. Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив про це на газовому форумі в Санкт-Петербурзі.
Він наголосив, що уряд прагне забезпечити безпечне енергопостачання за конкурентними цінами. У 2024 році Угорщина отримуватиме 6,7 млрд кубометрів російського газу. 10 жовтня угорська компанія MVM та “Газпром” підписали угоду для збереження цієї практики, а також Меморандум про можливе збільшення постачань.
“Подобається це чи ні, реальність така, що безпечне постачання природного газу в нашу країну неможливе без співпраці з Росією”, – вважає Сійярто.
Глава МЗС Угорщини зазначив, що ключовим кроком у гарантуванні енергетичної безпеки стало будівництво газопроводу “Турецький потік”, який постачає російський газ до Європи південним маршрутом.
Він зауважив, що без “Турецького потоку” Угорщина б опинилася у “величезній халепі” через можливе припинення транзиту газу через Україну з 1 січня. Завдяки 20 млн кубометрів газу на добу з “Турецького потоку” країна може закуповувати більше газу, ніж за весь минулий рік.
- Україна не має наміру продовжувати контракт на транзит російського газу після завершення його дії у 2025 році. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.
- 1 серпня речник Єврокомісії Балаш Ужвар заявив про відсутність ризиків для безпеки після санкцій України на транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.
- Ми повідомляли, що Угорщина та Словаччина звернулися до Єврокомісії з проханням закликати Київ зняти санкції з “Лукойлу”. В ЄС відмовили. Після чого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Єврокомісія відповідальна за зупинку транзиту російської нафти, мовляв, аби “шантажувати дві країни, які відмовилися від постачання озброєння”.
- Раніше глава уряду Денис Шмигаль повідомив про перебіг та результати низки переговорів із премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо стосовно транзиту російської нафти.
Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан під час телефонної розмови з лідерами Коаліції охочих заявив, що Туреччина готова взяти на себе відповідальність за контроль за можливим припиненням вогню в Україні.
Під час візиту до України Еммануель Макрон, Дональд Туск, Кір Стармер і Фрідріх Мерц спробували традиційні страви української кухні.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне пропозицію про 30-денне припинення вогню, яку 10 травня висунули Володимир Зеленський та європейські лідери за підсумками зустрічі “коаліції охочих”.
Як повідомляє Axios із посиланням на джерела, які знайомі з деталями телефонної розмови лідерів, Україна заявила про готовність до прямих переговорів з Росією, якщо та погодиться на 30-денне перемирʼя.
Лідер угорської опозиції Петер Мадяр вважає, що після заклику коаліції прем’єр Угорщини Віктор Орбан повинен звернутися до очільника Кремля Владіміра Путіна з вимогою прийняти пропозицію про 30-денне припинення вогню.