Угорщина збільшить постачання російського газу в обхід України
Джерело: Петер Сійярто/Facebook
Угорщина та російський “Газпром” домовились про можливе збільшення постачання газу до країни. Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив про це на газовому форумі в Санкт-Петербурзі.
Він наголосив, що уряд прагне забезпечити безпечне енергопостачання за конкурентними цінами. У 2024 році Угорщина отримуватиме 6,7 млрд кубометрів російського газу. 10 жовтня угорська компанія MVM та “Газпром” підписали угоду для збереження цієї практики, а також Меморандум про можливе збільшення постачань.
“Подобається це чи ні, реальність така, що безпечне постачання природного газу в нашу країну неможливе без співпраці з Росією”, – вважає Сійярто.
Глава МЗС Угорщини зазначив, що ключовим кроком у гарантуванні енергетичної безпеки стало будівництво газопроводу “Турецький потік”, який постачає російський газ до Європи південним маршрутом.
Він зауважив, що без “Турецького потоку” Угорщина б опинилася у “величезній халепі” через можливе припинення транзиту газу через Україну з 1 січня. Завдяки 20 млн кубометрів газу на добу з “Турецького потоку” країна може закуповувати більше газу, ніж за весь минулий рік.
- Україна не має наміру продовжувати контракт на транзит російського газу після завершення його дії у 2025 році. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.
- 1 серпня речник Єврокомісії Балаш Ужвар заявив про відсутність ризиків для безпеки після санкцій України на транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.
- Ми повідомляли, що Угорщина та Словаччина звернулися до Єврокомісії з проханням закликати Київ зняти санкції з “Лукойлу”. В ЄС відмовили. Після чого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Єврокомісія відповідальна за зупинку транзиту російської нафти, мовляв, аби “шантажувати дві країни, які відмовилися від постачання озброєння”.
- Раніше глава уряду Денис Шмигаль повідомив про перебіг та результати низки переговорів із премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо стосовно транзиту російської нафти.
У Чернівцях на 81-му році життя померла лікарка Марія Марчук (Соколовська), відома як близька подруга композитора Володимира Івасюка. Саме їй він присвятив свою легендарну пісню “Червона рута”.
Центр захисту диких котячих у Вашингтоні повідомив, що через пташиний грип у них померло 20 великих тварин – це понад половина популяції заповідника.
Російське підсанкційне судно, яке чотири місяці перевозило скраплений газ, не знайшло покупця через санкції США. Тепер воно вивантажує вантаж на далекому сході Росії.
У провінції Тартус на заході Сирії 14 поліцейських загинули, ще 10 зазнали поранення під час спроби заарештувати колишнього офіцера, пов’язаного зі скандально відомою в’язницею Седная. Міністр внутрішніх справ нової сирійської влади назвав нападників “залишками” режиму Асада та пообіцяв суворо покарати тих, хто загрожує безпеці країни.
Професор Офер Файнерман та його команда з Інституту Вейцмана провели змагання, щоб з’ясувати, хто краще керуватиме великим вантажем у лабіринті. Результати дослідження, опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, розкривають нові аспекти групового прийняття рішень і порівнюють переваги та недоліки співпраці й дій поодинці.