Угорщина зняла заборону на імпорт українського цукру

Джерело: уряд Угорщини

В Угорщині ухвалили рішення зняти заборону на імпорт українського тростинного та бурякового цукру. Попри рішення Єврокомісії, вона діяла після 15 вересня 2023 року.

Відтепер український цукор вилучено зі списку продуктів, на які поширюється заборона імпорту.

Зазначимо, що після 15 вересня Угорщина односторонньо ввела заборону на низку української продукції. Кордони були закриті для 24 видів української продукції, серед яких м’ясо великої рогатої худоби, свиней, овець та кіз, а також куряче м’ясо, пшениця, жито, ячмінь, кукурудза та продукти з них, овочі, цукор і вино.

Водночас дозволялося використовувати Угорщину як транзитну територію. Тобто вантажі мали право перебувати на території країни до 15 днів.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Колишня міністерка закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, що залишила рідну країну після звинувачень у зв’язках із Росією, заявила, що остаточно переїхала до РФ.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.