Угруповання «Хезболла» отримало російські протикорабельні ракети
Джерело: Reuters
Ліванська шиїтська парамілітарна ісламістська організація Хезболла отримала потужні російські протикорабельні ракети, що дають змогу для виконання завуальованої погрози її лідера щодо військових кораблів США та акцентують серйозні ризики будь-якої регіональної війни.
Лідер Хезболли Сайєд Хасан Насралла минулого тижня попередив Вашингтон, що його угруповання підготувало “щось для кораблів США”, розміщених у регіоні після того, як минулого місяця спалахнула війна між палестинським угрупованням ХАМАС та Ізраїлем, яка сколихнула Близький Схід.
Два джерела в Лівані, знайомі з арсеналом підтримуваного Іраном угруповання, кажуть, що він мав на увазі розширені можливості протикорабельних ракет, включаючи ракету “Яхонт” російського виробництва з радіусом дії 300 км.
Звіти ЗМІ та аналітиків протягом багатьох років вказували на те, що Хезболла придбала російські ракети у Сирії.
Вашингтон заявляє, що розгортання військово-морських сил у Середземному морі, що складається з двох авіаносців і допоміжних кораблів, має на меті запобігти поширенню конфлікту шляхом стримування Ірану, який підтримує терористичні групи ХАМАС, Хезболла та Палестинський ісламський джихад.
Троє нинішніх і один колишній посадовець США заявили, що “Хезболла” створила вражаючий набір зброї, включаючи протикорабельні ракети.
Два джерела, які спілкувалися з Reuters, сказали, що “Хезболла” отримала зброю з Сирії, воюючи на підтримку Асада, чию армію вже давно озброює Росія.
Те, як угруповання зберігає свій арсенал і як його отримує, оповите таємницею. У рідкісних коментарях на цю тему в 2021 році Насралла розповів, як група отримала протитанкові ракети “Корнет” російського виробництва через Сирію.
У 2010 році Москва заявила, що підписала угоду про відправку в Дамаск протикорабельних крилатих ракет, включаючи версію “Яхонт”.
Зауважимо, Хезболла визнана терористичною організацією урядами Ізраїлю, США, Канади та Бахрейну.
Довідка. П-800 “Онікс” (Індекс УРАВ ВМФ — 3М55, експортне найменування — “Яхонт”) — радянська/російська надзвукова універсальна протикорабельна ракета середнього радіуса дії, призначена для боротьби з надводними військово-морськими угрупованнями та одиночними кораблями в умовах сильної вогневої та радіоелектронної протидії. Крім того, може застосовуватись і проти наземних цілей, дальність ураження цілі може бути збільшена.
- ЦАХАЛ завдав удару по об’єкту Хезболли на півдні Лівану. Удар було завдано у відповідь на проникнення неопізнаних повітряних об’єктів на територію Ізраїлю та обстріл БпЛА ЦАХАЛу.
- Лідер ліванської Хезболли Хасан Насралла високо оцінив атаку бойовиків ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня і заявив, що операції Хезболли зростають з кожним днем.
- Після того, як Ізраїль почав війну з ХАМАСом, він також посилив удари по підтримуваних Іраном бойовиках у Сирії, які підійшли до ізраїльського кордону. Ця подія супроводжується ключовою зміною політики Ізраїлю – тепер він не завжди попереджає Росію заздалегідь про напади на територію Сирії.
- За інформацією ЗМІ, між прем’єр-міністром Ізраїлю та президентом Росії зберігалось “тепле спілкування”, однак зараз цьому прийшов кінець.
Російська пропаганда розпочала чергову інформаційну кампанію проти Молдови, в якій нібито утискають Російську православну церкву (РПЦ).
США представили союзникам пропозиції щодо укладення мирної угоди між Росією та Україною. За ними окуповані українські території можуть фактично залишитись під керівництвом Москви.
17 квітня відбулось засідання суду щодо скасування указу Володимира Зеленського щодо санкцій проти Петра Порошенка. Суд не ухвалив рішення по суті справи, однак, ті аргументи на користь санкцій, які представники держави озвучили у засіданні, мають значно більше значення для кожного з нас, незалежно від майнового статусу, політичних поглядів чи моральних переконань, ніж будь-яке рішення суду у цій справі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 65 бойових зіткнень.
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час години запитань до уряду в Верховній Раді повідомив, що базову військову підготовку пройдуть 75-80 тисяч студентів вищих навчальних закладів.