Укравтопром: На ринку продовжує зростати попит на електромобілі

Джерело: Укравтопром

8 липня Асоціація автовиробників України поінформувала про зміни споживчих настроїв на рику електромобілів, зазначивши, що проти червня минулого року попит на електрокари в Україні зріс на 35%.

Тож минулого місяця зареєстрували близько 4,2 тисяч автотранспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Частка нових машин у реєстраціях BEV становить 19%.

Основну масу зареєстрованих за місяць електромобілів становили легкові авто – 4079 одиниць.

До п’ятірки нових електромобілів місяця потрапили:

  1. HONDA M-NV – 140 од.;
  2. NISSAN Ariya – 91 од.;
  3. MG 4 – 71 од.;
  4. VOLKSWAGEN ID.4 – 71 од.;
  5. BYD Song Plus – 62 од.

Тоді як до першої п’ятірки вперше зареєстрованих в Україні вживаних електромобілів увійшли:

  1. TESLA Model 3 – 419 од.;
  2. NISSAN Leaf – 410 од.;
  3. TESLA Model Y – 367 од.;
  4. VOLKSWAGEN e-Golf – 208 од.;
  5. TESLA Model S – 196 од.

Загалом, за І півріччя свою першу реєстрацію в Україні пройшли понад 24,4 тис. од. автотранспорту на акумуляторних джерелах живлення.

Раніше компанія McKinsey Mobility Consumer Pulse провела міжнародне дослідження серед 37 000 водіїв, дослідивши питання електромобілів. В Америці та Австралії майже половина опитаних шкодують про покупку.

Понад 46% американських власників електромобілів заявили, що вони “дуже” схильні до купівлі автомобіля на бензині під час наступної покупки транспортного засобу.

Однак, лише в Австралії більше водіїв переходять на бензин. Понад 49% австралійських власників електромобілів заявили, що повернуться до двигунів внутрішнього згоряння.

Загалом, меншість респондентів сказала, що вони, ймовірно, повернуться до традиційних авто. Лише 29% водіїв електромобілів, опитаних по всьому світі, сказали, що перейдуть назад на бензин.

У понеділок, 7 жовтня, в Україні не очікуються стабілізаційні відключення світла. Проте українців закликають обмежити використання потужних електроприладів.

Сьогодні, 6 жовтня, російські військові завдали удару по Костянтинівці на Донеччині, скинувши три керовані авіабомби. Внаслідок атаки загинула одна людина, ще двоє зазнали поранення.

Конституційний суд Румунії ухвалив рішення зняти з президентських виборів ультраправу кандидатку Діану Шошоаке, відому своїми скандальними заявами та вчинками. Рішення було прийнято 5 жовтня після розгляду скарг щодо реєстрації шести кандидатів.

Ізраїльська розвідка “Моссад” майже десять років працювала над операцією зі знищення комунікаційного обладнання бойовиків “Хезболли”, використовуючи радіостанції та пейджери, які містили вибухівку. За даними The Washington Post, ізраїльтяни планували здійснити цю операцію ще з 2015 року.

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.