Україна активно розгортає армію роботів на фронті – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Роботи, яких Україна активно розгортає на фронті, стали “новим обличчям війни”.

Одна з найновіших українських розробок — “Змій”, пристрій, яким пілоти можуть керувати з безпечного укриття, і який повзе низько над землею, розміновуючи територію — до двох гектарів за день — та зменшуючи ризик для українських солдатів.

“Змій” входить до великої серії бойових машин, які повинні сформувати флот із 15 000 роботизованих систем, які Київ планує розгорнути у 2025 році. Мета цього роботизованого комплексу полягає в частковій заміні людської сили, якої бракує на тлі постійних боїв та переваги Росії у чисельності солдатів.

За словами експертів, роботизація може знизити моральний бар’єр для знищення противника і повністю змінити уявлення про війну. При цьому розробники роботів наголошують, що бойові дії, які тривають на фронті сьогодні — це вже війна машин на етапі активного тестування. А завдання роботизованих комплексів — не замінити піхоту, а посилити бойові можливості за допомогою технологій.

Як розповіли у виданні, зараз в Україні налічується п’ять тисяч оборонних стартапів, які орієнтовані на безпілотні системи. Україна першою у світі створила окремий рід військ — Сили безпілотних систем.

У цьому зв’язку Девід Кириченко з Henry Jackson Society назвав Україну “світовим лідером у робототехніці — не за витонченістю, а за практичністю”. Він додав, що українські виробники створюють роботів у великих масштабах, а зворотний зв’язок від військових дозволяє вносити корективи в ті чи інші моделі “протягом тижня”.

Примітно, що під кінець 2024 року Україна здійснила перший в історії повністю роботизований штурм поблизу Липців на Харківщині. “Ворога повністю застали зненацька. Це було безпрецедентно, ворог був у повній паніці”, – поділився офіцер Шухай з бригади “Хартія”.

Поки що дрони найбільше себе проявили в логістиці, евакуації поранених та інженерних завданнях, таких як розмінування.

“У НАТО ми сказали, що дрони виконують нудні, брудні та небезпечні завдання. Безпілотні системи існують для стримування, виявлення та нанесення ударів. Це лише створення часу та простору для порятунку життів”, – пояснив Філліп Локвуд, екскерівник інновацій в Альянсі.

Тоді як Борис Дрожак, співзасновник компанії Rovertech, зауважив, що Росії ще потрібно рік-два, щоб скопіювати таку технологію.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.