Україна домовилась зі штаб-квартирою НАТО про започаткування програми Procurement Review – Міноборони

Джерело: Міністерство оборони України.

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що фахівці НАТО проаналізують закупівлі Міноборони та запропонують модернізовану систему у межах програми Procurement Review.

Україна домовилась зі штаб-квартирою НАТО про започаткування програми Procurement Review. Таке рішення ухвалено у Вільнюсі після саміту Північноатлантичного Альянсу.

Очільник Міноборони звернув увагу, що відомство напряму вже взаємодіє з NSPA (Агенція НАТО з підтримки та постачання), представники Міноборони беруть участь у відповідних тренінгах, “щоб наші аналоги працювали за їхніми моделями, за їхніми стандартами, і стали по суті системою їх мережі”.

За словами Олексія Резнікова, в межах програми Procurement Review, натовські фахівці протягом 9-10 місяців здійснять аналіз ресурсного забезпечення та закупівель озброєння і військової техніки, допомоги, навчання, і запропонують, можливо, покращену модернізовану систему.

Міністр уточнив, що сьогодні у підпорядкованому йому відомстві Державну антикорупційну програму розглядають саме під таким кутом руху в НАТО, що забезпечує прозорість, підзвітність, запобігання корупційним ризикам.

8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.

Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.

Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.

Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.