Україна готова обнулити мита на американську продукцію – Мінекономіки

Джерело: Тарас Качка в інтерв’ю ЕП

Україна готова обнулити мита на товари зі Сполучених Штатів Америки, заявив заступник міністра економіки – торговий представник Тарас Качка.

Качка зауважив, що Україна імпортує зі США продукції на $3-4 мільярди. На цю продукцію маємо низькі мита або не маємо їх узагалі.

Тому ми готові обнулити мита на американську продукцію. Думаю, за першої-ліпшої нагоди будемо говорити про це з адміністрацією США: за їх калькулятором і підходом так і має бути.

Він також уточнив, що проти України мита не застосовувалися. Представник Мінекономіки пояснив, що США застосували мита проти всього світу. І нагадав, що десять років тому Україна теж застосовувала універсальне мито проти всіх: 10% на аграрну продукцію, 5% на промислову продукцію.

У нас тоді був дефіцит платіжного балансу і правила СОТ дозволяють це робити. Ми не застосовували його проти ЄС, США, Китаю чи навіть проти Росії. Це було проти всіх: від пінгвінів до найбільших торговельних партнерів. Тут аналогічна історія, — зазначив Качка.

Читайте також: Нові мита Трампа обвалили світові ринки та загрожують рецесією – CNN

23 квітня у Печерському райсуді Києва розглянуть справу проти речника міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, старшого сержанта Михайла Макарука.

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що не змінює свого рішення відвідати Москву з нагоди параду 9 травня, попри серйозний тиск з боку Європейського Союзу.

За повідомленням ЗМІ, Ізраїль планував атакувати ядерні об’єкти Ірану, для чого йому б знадобилась підтримка США. Однак президент Сполучених Штатів Дональд Трамп відхилив це прохання, через розбіжності всередині своєї адміністрації.

Сер Кір Стармер заявив, що Велика Британія повинна скасувати закони про мову ворожнечі для захисту ЛГБТ+ спільноти, інакше вона ризикує втратити торговельну угоду з Дональдом Трампом.

Під час поїздки до Південно-Східної Азії лідер Китаю Сі Цзіньпін виступив із закликом до регіональної єдності, просуваючи ідею “азійської родини”, намагаючись протистояти тиску з боку США, які намагаються змусити ці країни обмежити торговельні зв’язки з Пекіном.