Україна готова перенести частину виробництва безпілотників до Литви

Джерело: JP.lt

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Україна планує частково перенести виробництво дронів на територію Литви.

Глава МЗС зазначив, що було б нерозумно та безвідповідально не вивчити уроки української війни.

“Можна говорити й про спільне виробництво (безпілотників, – ред.). Схоже, українці зацікавлені в можливому перенесенні частини виробництва до Литви. З нашою допомогою, ну і, можливо, частково для себе, якби ми змогли забезпечити їх необхідними дронами”, – сказав очільник МЗС Литви.

А також додав, що спосіб ведення війни змінюється, тому Литві варто вчитися в українців, які майже два роки протистоять збройній агресії РФ.

Глава МЗС Литва підкреслив, що безпілотники активно використовуються обома сторонами (Україною та РФ, – ред.) для виконання різноманітних завдань – від розвідки до знищення цілей.

На думку міністра, Литва має вчитись, адже якщо дивитись на ситуацію з боку підготовки до війни у їх країні, то цей досвід є актуальним для литовців.

“Литва може перейняти досвід. Ми прекрасно розуміємо, що якщо ми готуємося до війни, то це може бути схоже через географію, через інші обставини. Цей досвід є для нас актуальним”, – резюмував Габріелюс Ландсбергіс.

З початку повномасштабної війни РФ в Україні загинули 618 дітей та понад 1884 дитини зазнали поранення різного ступеня тяжкості.

Європейська комісія почала видавати посадовцям, котрі вирушають до Сполучених Штатів, одноразові телефони та “чисті” ноутбуки — пристрої без жодної службової інформації. Така обережність викликана побоюваннями щодо можливого шпигунства з боку американських спецслужб.

Українська акторка театру та кіно, громадська діячка Ірма Вітовська-Ванца закликали завжди зважати та остерігатися тих, хто перебільшує значення культури власного народу, принижуючи інших. Позаяк населення країни, котра переконує решту у своїй виключності, завжди намагатиметься здійснити насильницьку експансію.

Попри 11 років окупації, днями активісти руху “Жовта Стрічка” поширили понад 100 постерів з українською символікою у тимчасово окупованому Донецьку.

Міністерство національної оборони Литви скерувало 10 млн євро на виробництво сучасного далекобійного озброєння Україні.