Україна готова стати міжнародним центром військового виробництва, – Зеленський

Джерело: CNN

30 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що країна готова запропонувати спеціальні умови компаніям, які бажають розвивати виробництво зброї спільно з Україною.

Він заявив це під час зустрічі з представниками оборонних компаній з різних країн, включаючи Сполучені Штати, Велику Британію, Німеччину, Францію, Туреччину, Швецію та Чехію.

“Це буде взаємовигідне партнерство. Я вважаю, що це вдалий час і місце для створення великого військового хабу. Небесний щит і розмінування – це два найбільші пріоритети для нас сьогодні. Ми повинні це зробити. Це буде корисно не тільки Україні, але і Європі та нашим сусідам”, – сказав Зеленський.

Україна також зацікавлена у виробництві ракет великої дальності та артилерії з новими можливостями. Поєднання передових технологій і військової тактики допоможе Україні перемогти у війні, заявив Зеленський.

“Тому ми ставимо пріоритетом розвиток оборонного виробництва за сучасними технологіями, виробництво снарядів, ракет, безпілотників в Україні у співпраці зі світовими лідерами в галузі та з використанням нашого досвіду їх експлуатації”, – сказав президент.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.

Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.

У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.