Україна і РФ починають переговори про обмін полоненими, захопленими на Курщині – FT
Джерело: Financial Time
Україна та Росія почали переговори щодо обміну полоненими, яких ЗСУ захопили в Курській області.
Українська військова розвідка, яка веде переговори щодо військовополонених, підтвердила Financial Times, що працює над обміном.
Точну кількість російських полонених, яких захопили під час операції в Курську, не розголошують, але урядовці повідомили FT, що ця цифра йде на “сотні”.
Раніше було відомо, що в населеному пункті Суджа вже взято в полон понад 100 військових РФ.
Російські офіційні особи раніше заявляли, що Москва може припинити обмін полоненими. Однак зараз, за словами омбудсмана Дмитра Лубінця, ведуться переговори.
“З цього приводу була активна розмова з російським колегою. У нас є пріоритетні категорії, якими ми готові обмінюватися. Перш за все, це важкопоранені. По-друге, українські жінки, а по-третє, всі, хто залишився в полоні”, – сказав Лубінець.
- Україна планує відкрити гуманітарні коридори для евакуації жителів Курської області через активні бойові дії в регіоні. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка і міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
- Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що за необхідності в Курській області будуть створені військові комендатури.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.