Україна і РФ починають переговори про обмін полоненими, захопленими на Курщині – FT
Джерело: Financial Time
Україна та Росія почали переговори щодо обміну полоненими, яких ЗСУ захопили в Курській області.
Українська військова розвідка, яка веде переговори щодо військовополонених, підтвердила Financial Times, що працює над обміном.
Точну кількість російських полонених, яких захопили під час операції в Курську, не розголошують, але урядовці повідомили FT, що ця цифра йде на “сотні”.
Раніше було відомо, що в населеному пункті Суджа вже взято в полон понад 100 військових РФ.
Російські офіційні особи раніше заявляли, що Москва може припинити обмін полоненими. Однак зараз, за словами омбудсмана Дмитра Лубінця, ведуться переговори.
“З цього приводу була активна розмова з російським колегою. У нас є пріоритетні категорії, якими ми готові обмінюватися. Перш за все, це важкопоранені. По-друге, українські жінки, а по-третє, всі, хто залишився в полоні”, – сказав Лубінець.
- Україна планує відкрити гуманітарні коридори для евакуації жителів Курської області через активні бойові дії в регіоні. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка і міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
- Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що за необхідності в Курській області будуть створені військові комендатури.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.