Україна і Швеція поглиблять співпрацю в атомній галузі

Джерело: Урядовий портал

Україна та Швеція поглиблять співпрацю в атомній галузі задля посилення енергетичної безпеки всієї Європи.

Про це йшлося під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка і віцепрем’єр-міністерки, міністерки енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебби Буш у Києві.

Герман Галущенко наголосив, що співпраця в атомній галузі між країнами є пріоритетом.

“Ми змогли показати іншим країнам, що майбутнє ядерної промисловості можливе без Росії: українські фахівці “Енергоатому” працювали разом зі спеціалістами заводу компанії Westinghouse у Швеції, щоб створити технологію, яка дозволила нам використовувати паливо західного виробництва на радянських реакторах ВВЕР. Тепер це паливо успішно працює на Рівненській АЕС”, – зазначив очільник Міненерго.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи поглиблення співпраці між Україною та Швецією для подальшого витіснення Росії з ринку ядерного палива і атомних технологій у Європі.

Також відзначено важливість розвитку атомної енергетики в Україні для посилення стійкості енергетичної системи.

Герман Галущенко зазначив, що Україна залишається вірною цілям “зеленого” переходу. Водночас український досвід, здобутий протягом останніх воєнних років, доводить, що для стійкості енергосистеми важливо мати сильну базову генерацію. Цією базовою генерацією для України є атомна.

Ебба Буш, своєю чергою, відзначила, що у Швеції провідну роль відіграє відновлювана енергетика, яка багато в чому залежить від змінних факторів, зокрема погодних умов. Водночас досвід України, що живе в умовах війни, довів важливість стабільної і надійної генерації, яка є важливою для енергетичної безпеки країн.

“Не можна будувати енергосистему тільки для мирних часів… Тому Швеція планує розвивати не тільки відновлювану енергетику, але й атомну. І ми бачимо значний потенціал у співпраці з Україною у цьому напрямку”, – наголосила Ебба Буш.

15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.

Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні. 

Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.