Україна і Туреччина обговорили перспективи співробітництва у сфері оборони

Джерело: Міноборони

Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков зустрівся із заступником міністра національної оборони Туреччини Джелялем Тюфекчі та головою Агенції оборонної промисловості Халюком Гьоргюном.

Окрім цього, відбулася зустріч із представниками провідних компаній оборонно-промислового комплексу Туреччини.

“Обговорили перспективи двостороннього співробітництва між країнами. Координуємо роботу з послом України в Туреччині Василем Боднарем”, – розповів Дмитро Кліменков.

Зазначимо, що Туреччина постачає в Україну великокаліберні кулемети та наразі вже спорядила понад 600 одиниць.

Вже відомо, що Анкара озброювала Київ від початку повномасштабної війни, зокрема безпілотниками, ракетами з лазерним наведенням, захисним спорядженням і бронетехнікою.

Однак, нещодавно країна почала постачати моделі великокаліберних кулеметів Canik M2, які можуть використовуватись як у наземних військах, так і в поєднанні з бронетехнікою.

Ще з початку повномасштабного російського вторгнення адміністрація Джо Байден провела червону лінію для українських сил. Однак, після атак на Харків, Білий дім нарешті дозволив Силам оборони бити по території РФ, хоча досі з обмеженнями.

Оперативна інформація станом на 22.30 2 червня щодо російського вторгнення. Загалом за добу відбулося 60 бойових зіткнень.

Глава німецько-українського ситуаційного центру генерал-майор Бундесверу Крістіан Фрейдіг заявив, що Україна зможе застосовувати надані ФРН системи Patriot для збиття ворожих літаків у російському повітряному просторі.

Станом на 2 червня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

2 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що вже наступного тижня ситуація в енергосистемі України прогнозується складніша, ніж в останні дні травня.