Україна і Туреччина обговорили перспективи співробітництва у сфері оборони

Джерело: Міноборони

Заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков зустрівся із заступником міністра національної оборони Туреччини Джелялем Тюфекчі та головою Агенції оборонної промисловості Халюком Гьоргюном.

Окрім цього, відбулася зустріч із представниками провідних компаній оборонно-промислового комплексу Туреччини.

“Обговорили перспективи двостороннього співробітництва між країнами. Координуємо роботу з послом України в Туреччині Василем Боднарем”, – розповів Дмитро Кліменков.

Зазначимо, що Туреччина постачає в Україну великокаліберні кулемети та наразі вже спорядила понад 600 одиниць.

Вже відомо, що Анкара озброювала Київ від початку повномасштабної війни, зокрема безпілотниками, ракетами з лазерним наведенням, захисним спорядженням і бронетехнікою.

Однак, нещодавно країна почала постачати моделі великокаліберних кулеметів Canik M2, які можуть використовуватись як у наземних військах, так і в поєднанні з бронетехнікою.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.