Україна й Латвія підписали технічну угоду у сфері охорони здоровʼя: що передбачає документ

Фото: МОЗ України
Джерело: МОЗ
Україна та Латвія підписали технічну угоду у сфері охорони здоровʼя в межах безпекової угоди між країнами.
Технічна угода спрямована на реалізацію угоди між країнами про довгострокову підтримку та безпекові зобов’язання, розвиток співробітництва, а також створення основи для співпраці та взаємодії у сфері охорони здоровʼя.
Підписання технічної угоди сприятиме реалізації ініціатив та інноваційних рішень у медичній сфері та сфері громадського здоровʼя. Крім того, угода передбачає співпрацю у сфері захисту життя та здоровʼя людей, а також подолання наслідків, спричинених повномасштабною війною Росії проти України.
Відповідно до умов угоди, передбачені такі основні напрями співпраці:
- відновлення медичної інфраструктури, як фактор забезпечення національної безпеки на поточному етапі та у довгостроковій перспективі;
- розвиток спроможності захисту медичної інфраструктури;
- співпраця у сфері громадського здоров’я та профілактики, стабілізації та відновлення системи охорони здоровʼя, зокрема в Чернігівській області та місті Чернігові;
- реалізація програм реабілітації та лікування українських військовослужбовців у медичних та реабілітаційних закладах Латвії, посилення реабілітаційного сектору України, посилення співпраці в рамках програми MEDEVAC;
- посилення горизонтального медичного партнерства між закладами охорони здоровʼя ;
- сприяння інтеграції України у сферу охорони здоров’я Європейського Союзу, у тому числі адаптації законодавства України до нормативно-правової бази ЄС тощо.
Крім того, у межах угоди для ефективної взаємодії передбачено обмін інформацією та досвідом, експертами та делегаціями, зміцнення потенціалу медичного персоналу, сприяння участі експертів у конференціях та заходах, що проводяться у Латвійській Республіці та Україні тощо.
Підписання технічної угоди дасть змогу посилити співпрацю та партнерство між Україною та Латвією у сфері охорони здоров’я, розвитку медичної освіти та взаємодії між закладами охорони здоров’я.
- Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив про плани країни інвестувати 20 млн євро в межах Коаліції дронів для підтримки України.
- Латвія в межах ІТ-коаліції передала Україні комунікаційне обладнання вартістю приблизно 100 тисяч євро. Це має забезпечити бригади зв’язком на тактичному рівні.
- Латвія надала Україні обладнання для відновлення енергетики. Акціонерне товариство Latvenergo передало Україні пакет допомоги з обладнанням для відновлення енергетичної інфраструктури.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.