Латвія інвестує €20 млн у створення армії дронів на підтримку України

Джерело: LSM.lv

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив про плани країни інвестувати 20 млн євро в межах Коаліції дронів для підтримки України.

Бачачи важливість безпілотників у війні та керуючись досвідом України, ми плануємо оголосити про запуск Drone Capability Initiative цього року. Ми можемо метафорично говорити про створення армії безпілотників, — наголосив Спрудс.

Зазначається, що Латвія не лише постачатиме безпілотники Україні, натомість ще активніше впроваджуватиме ці технології в Національних Збройних Силах.

У межах Коаліції безпілотників країна інвестує до 20 мільйонів євро на підтримку України, а також таку суму скерують на розвиток власних потужностей. Акцентується, що уряд планує витратити не менше 10 млн євро на закупівлю дронів для України саме у  латвійських компаній.

Міністр додав, наразі випробування безпілотників пройшли сім компаній, з якими ведуть переговори про закупівлю БпЛА.

Наші амбіції — до 1000 безпілотників, які також можуть бути направлені на підтримку України, – зазначив Спрудс.

Зауважимо, за результатами засідання Коаліції дронів, Україна отримає 3 мільйони євро на FPV-дрони від Литви і 450 БпАК від Канади.

У квітні стало відомо, що Україна та Латвія спільно нарощуватимуть виробництво безпілотників в межах “Коаліції дронів”.

Довідка. Коаліція дронів офіційно стартувала в межах роботи Контактної групи з питань оборони України. Співлідерами коаліції є Велика Британія та Латвія. Також до Коаліції доєднались: Данія, Естонія, Литва, Канада, Нідерланди, Німеччина та Швеція.

Ініціатором створення коаліції стала Латвія – під час зустрічі міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.