Україна конфіскувала вже близько 15 млрд російських активів – ЦПК
Джерело: ЦПК
З початку повномасштабного вторгнення РФ Україна конфіскувала щонайменше 15 млрд грн російських активів. Зокрема мова про майно російських олігархів Дерипаски, Ротенберга, Гінера, Шелкова, Євтушенкова, активи зрадників та пособників росіян Богуслаєва, Балицького, Сальдо, Януковича та ще десятків підсанкційних осіб.
Фонд держмайна на запит повідомив, що вже отримав у своє управління 1175 об’єктів.
Зауважується, що балансова вартість цих активів становить 13,5 млрд грн. Також Фонду передали ще 686,5 млн грн на банківських рахунках, та права вимоги на 40,9 млн грн.
Серед найбільших активів:
- Миколаївський глиноземний завод і ще низка активів російського мільярдера Дерипаски;
- один із провідних виробників газобетонних виробів в Україні – ТОВ “АЕРОК”, який належав підсанкційному російському олігарху Молчанову;
- 100% частки в статутному капіталі ТОВ “Вінницький авіаційний завод”, “Вертольоти МСБ”, 90,1% компанії “Страхова компанія Мотор-Гарант” та ще трьох компаній, які належать Богуслаєву та понад 630 млн грн;
- столичний ТРЦ Ocean Plaza, який належав підсанкційним російським братам-олігархам Ротенбергам та їхнім бізнес-партнерам;
- “ПентоПак Україна”, що належав російсько-грецькому олігарху Саввіді. Його вже продали на відкритому акціоні за 103 млн доларів.
Окрім цього, конфіскували сотні інших обʼєктів рухомого і нерухомого майна, резиденцію Межигір’я, частки в статутних капіталах десятків юридичних осіб. Щоправда чимала частина з цих активів поки що знаходиться на тимчасово окупованих територіях.
- Депутат від забороненої ОПЗЖ і кум російського президента Володимира Путіна Віктор Медведчук, що стикається з обвинуваченнями у державній зраді в Україні, звертається до українських судів. Він вимагає, аби йому повернули громадянство, депутатський мандат та скасували санкції РНБО.
- Національне агентство з розшуку та управління активами (АРМА) продало на аукціоні автомобіль “Майбах”, що належав Віктору Медведчуку, за 1,8 мільйона гривень ($ 43 тис.).
- Відповідно до рішення Вищого антикорупційного суду майно В’ячеслава Богуслаєва та Петра Кононенка стягнуто в дохід держави та передано до державного управління.
Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.
В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.
Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.
Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.
Міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро прибув до України з робочим візитом.