Україна купуватиме озброєння напряму в оборонних підприємств Норвегії

Джерело: пресслужба Міноборони

Уряд Норвегії погодив закупівлю Україною озброєння напряму у підприємств норвезького ОПК вже з 2024 року.

Так, під час робочого візиту до Норвегії заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк зустрівся норвезькими урядовцями, парламентарями, представниками бізнесу та обговорив військове співробітництво між країнами.

Гаврилюк запевнив, що Україна дуже зацікавлена як у закупівлі зброї для своїх потреб у норвезьких підприємств ОПК, так і у створенні спільних виробництв окремих зразків ОВТ на українській території. Він додав, що норвезькі компанії виробляють високотехнологічну зброю, яка буде ефективною ще багато років.

Своєю чергою, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере зазначив, що війна РФ проти України стала найбільшим викликом політиці безпеки сучасності.

Українці борються за своє виживання та свободу. Їхня оборона – це також і наша боротьба. Це боротьба за демократичні цінності та європейську безпеку. Тому Норвегія й надалі підтримуватиме Україну, – наголосив він.

2 лютого уряд Норвегії презентував парламенту країни звіт та план подальшої багатомільярдної допомоги Україні у межах програми Нансена, яка охоплює як військову, так і гуманітарну сфери. Цей пакет допомоги – безпрецедентний, оскільки є найбільшим в історії Норвегії за обсягом допомоги країні, яка перебуває у стані війни.

Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам нагадав, що серед іншого, Норвегія уже передала Україні артилерійські засоби, бронетехніку, танки, обладнання для розмінування.

Разом із Великою Британією ми підтримуємо Україну у розбудові її берегової та морської оборони. Крім того, інструктори Збройних сил Норвегії здійснюють навчання українських військовослужбовців у Великій Британії, Німеччині та Литві.

Представник українського відомства зауважив, що довготривалі програми наших партнерів, які містять оборонні пакети та бюджетну підтримку, мають вирішальне значення для українського народу.

Довідка. У лютому 2023 року парламент Норвегії ухвалив рішення щодо підтримки України – програму Нансена. Її названо на честь лауреата Нобелівської премії миру Фрітьйофа Нансена – в пам’ять про його видатну гуманітарну діяльність в Україні сто років тому. Уряд Норвегії вирішив дозволити прямі продажі зброї та продукції оборонної промисловості країни Україні. Ця зміна політики набула чинності 1 січня 2024 року.

Станом на кінець січня 2025 року через російську агресію в Україні пошкоджено 1333 пам’ятки культурної спадщини та 2185 об’єктів культурної інфраструктури.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.