Україна має багато варіантів, щоб перервати критично важливу логістику росіян – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни
Фахівці ISW зреагували на нещодавню статтю WP, де, з посилання на анонімні джерела в американській розвідці, розповідається про те, що ЗСУ не зможуть дійти до Мелітополя у межах цьогорічного контрнаступу та перерізати сухопутний коридор окупантів до Криму. Водночас в iSW дотримуються іншої думки.
У статті американського видання зазначається, що, на думку деяких офіційних осіб США, цього року Україна не зможе увійти до Мелітополя (Запорізька область), а лише просунеться у межах кількох кілометрів від міста.
В ISW зауважили, що таке просування призведе до того, що дороги та залізничні шляхи, які зараз використовують окупанти для постачання озброєння, опиняться у зоні дії українських артилерійських систем, що дасть змогу зруйнувати ці шляхи, тим самим заблокувавши сухопутний коридор окупантів.
“З опублікованих звітів незрозуміло, чому аналітики американської розвідки дійшли висновку, що захоплення Мелітополя є єдиним способом, яким Україна може розірвати російський сухопутний міст. Фактично ISW оцінило, що Україна має багато варіантів переривання критично важливих російських наземних комунікацій уздовж північного узбережжя Азовського моря, лише одним із яких є захоплення Мелітополя”, – мовиться у звіті аналітиків.
Фахівці також нагадали, що 15 серпня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що перспективи українського контрнаступу залишатимуться незрозумілими щонайменше місяць. Така заява суперечить даним зі статті WP.
Аналітики додали, що робити висновки щодо успіху контрнаступу ЗСУ занадто рано, оскільки український контрнаступ буде тривалою, нелінійною серією операцій, які, ймовірно, продовжуватимуть відбуватися у фазах різного темпу.
“Український контрнаступ не є окремим набором запланованих операцій, і поточні контрнаступальні операції, ймовірно, створюють більш сприятливі умови для більших значущих операцій. ISW продовжує оцінювати, що українські контрнаступальні операції значно погіршують оборону російських сил і що загальна деградація лінії російської оборони створює можливості для того, щоб будь-який український прорив був потенційно значущим в оперативному плані”, – резюмували експерти.
- Фахівці ISW зауважили, що війська РФ докладали значних зусиль, ресурсів та особового складу, аби утримати населені пункти Урожайне (Донецька область) та Роботине (Запорізька область). Успіхи ЗСУ у цих населених пунктах свідчать про деградацію російської оборони.
- Експерти вважають, що Україна здатна перемогти у контрнаступі й без винищувачів F-16.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.