Україна має багато варіантів, щоб перервати критично важливу логістику росіян – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW зреагували на нещодавню статтю WP, де, з посилання на анонімні джерела в американській розвідці, розповідається про те, що ЗСУ не зможуть дійти до Мелітополя у межах цьогорічного контрнаступу та перерізати сухопутний коридор окупантів до Криму. Водночас в iSW дотримуються іншої думки.

У статті американського видання зазначається, що, на думку деяких офіційних осіб США, цього року Україна не зможе увійти до Мелітополя (Запорізька область), а лише просунеться у межах кількох кілометрів від міста.

В ISW зауважили, що таке просування призведе до того, що дороги та залізничні шляхи, які зараз використовують окупанти для постачання озброєння, опиняться у зоні дії українських артилерійських систем, що дасть змогу зруйнувати ці шляхи, тим самим заблокувавши сухопутний коридор окупантів.

“З опублікованих звітів незрозуміло, чому аналітики американської розвідки дійшли висновку, що захоплення Мелітополя є єдиним способом, яким Україна може розірвати російський сухопутний міст. Фактично ISW оцінило, що Україна має багато варіантів переривання критично важливих російських наземних комунікацій уздовж північного узбережжя Азовського моря, лише одним із яких є захоплення Мелітополя”, – мовиться у звіті аналітиків.

Фахівці також нагадали, що 15 серпня державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що перспективи українського контрнаступу залишатимуться незрозумілими щонайменше місяць. Така заява суперечить даним зі статті WP.

Аналітики додали, що робити висновки щодо успіху контрнаступу ЗСУ занадто рано, оскільки український контрнаступ буде тривалою, нелінійною серією операцій, які, ймовірно, продовжуватимуть відбуватися у фазах різного темпу.

“Український контрнаступ не є окремим набором запланованих операцій, і поточні контрнаступальні операції, ймовірно, створюють більш сприятливі умови для більших значущих операцій. ISW продовжує оцінювати, що українські контрнаступальні операції значно погіршують оборону російських сил і що загальна деградація лінії російської оборони створює можливості для того, щоб будь-який український прорив був потенційно значущим в оперативному плані”, – резюмували експерти.

Законопроєкт №9665, відомий як “закон про дрова”, має на меті боротьбу з незаконними вирубками лісу та діяльністю “чорних лісорубів”, а не заборону населенню використовувати деревину для опалення своїх будинків. 

Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.

Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.