Україна має намір відкрити для евакуації гуманітарні коридори у Курській області — Верещук

Джерело: Ірина Верещук у Телеграмі

Україна планує відкрити гуманітарні коридори для евакуації жителів Курської області через активні бойові дії в регіоні. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка і міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Вона зазначила, що для убезпечення прикордонних областей, які межують з Росією, Україна створює зону безпеки на території РФ, де мешкають цивільні росіяни, які підпадають під захист гуманітарного права.

Зокрема, за словами Верещук, українські військові планують:

  • проводити гуманітарні операції для підтримки цивільного населення в прикордонних районах Курської області;
  • відкривати гуманітарні коридори для евакуації цивільних осіб як у напрямку Росії, так і в напрямку України;
  • забезпечити доступ міжнародних гуманітарних організацій до зони безпеки для надання гуманітарної допомоги та моніторингу ситуації.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський казав, що за необхідності в Курській області будуть створені військові комендатури.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.