Україна може залишилися не до кінця задоволеною підсумками саміту НАТО — МЗС Польщі

Джерело: RMF FM

Україна може залишитися не до кінця задоволена результатами саміту НАТО, який проходить у Вашингтоні, заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

На брифінгу для польської преси Сікорський зазначив, що питання перспективи вступу України до НАТО є складним, оскільки “немає нічого небезпечнішого, ніж ненадійні гарантії безпеки”.

За словами Сікорського, у НАТО вважають, що Україна зможе приєднатися до Альянсу лише після закінчення війни. Тому Київ, ймовірно, не буде задоволений результатами саміту, оскільки його основною метою є перемога у війні.

Проте Сікорський підкреслив, що союзники пообіцяють Україні значну матеріальну допомогу в розмірі 40 мільярдів доларів на рік. Вони сформують групу країн, включаючи Польщу, для підписання угоди про співпрацю з Україною з питань безпеки.

“Перш за все, ми покажемо, що ми єдині. НАТО створили для стримування агресивної Росії. Росія знову агресивна. НАТО переміг першого разу, переможе і вдруге “, – підсумував він.

Нагадаємо, на вашингтонському саміті НАТО не очікується запрошення Україні приєднатися до Альянсу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.