«Україна не мала інших варіантів, як віддати ядерну зброю» — історик Сергій Плохій
Джерело: “5 канал” на своєму YouTube-каналі
Історик, директор Українського наукового інституту в Гарварді Сергій Плохій висловив думку, що в України не було іншого варіанту, окрім того, аби позбутися ядерної зброї у 1990-х роках. Дослідник поділився, що щойно завершив написання книги, де дослідив питання, чому деякі країни здобувають ядерну зброю, а інші – позбуваються її.
“Все залежить від того, як ви визначаєте свій національний інтерес. Для України в умовах 90-х років національним інтересом було виживання держави, а це означало вийти з економічної та політичної ізоляції, яку наклали на Україну дві супердержави. Одна – світова США, друга – регіональна Росія”, — наголосив історик.
Сергій Плохій продовжив, що обидві країни тиснули на Україну, аби вона віддала зброю в обмін на транш економічної допомоги, а також включення до міжнародної співпраці і визнання.
“Україна, я думаю, не мала інших варіантів, як віддати ядерну зброю”, – додав дослідник.
За його словами, було питання також молодої української держави, “в якій еліту ніколи не виховували і не було сформовано як державну еліту”. Він пояснив, що казав про те, що політики сприймали країну як засіб для самозбагачення, розкрадання і розпродажу державного майна.
- Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров анонсував можливе скасування мораторію на розгортання ракет середньої та меншої дальності (РСМД), які можуть нести ядерні боєголовки. Лавров зазначив, що це стане відповіддю на дії Сполучених Штатів, які, за його словами, розгортають подібне озброєння в різних регіонах світу, попри застереження Москви та Пекіна.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.