«Україна не мала інших варіантів, як віддати ядерну зброю» — історик Сергій Плохій

Джерело: “5 канал” на своєму YouTube-каналі

Історик, директор Українського наукового інституту в Гарварді Сергій Плохій висловив думку, що в України не було іншого варіанту, окрім того, аби позбутися ядерної зброї у 1990-х роках. Дослідник поділився, що щойно завершив написання книги, де дослідив питання, чому деякі країни здобувають ядерну зброю, а інші – позбуваються її.

“Все залежить від того, як ви визначаєте свій національний інтерес. Для України в умовах 90-х років національним інтересом було виживання держави, а це означало вийти з економічної та політичної ізоляції, яку наклали на Україну дві супердержави. Одна – світова США, друга – регіональна Росія”, — наголосив історик.

Сергій Плохій продовжив, що обидві країни тиснули на Україну, аби вона віддала зброю в обмін на транш економічної допомоги, а також включення до міжнародної співпраці і визнання.

“Україна, я думаю, не мала інших варіантів, як віддати ядерну зброю”, – додав дослідник.

За його словами, було питання також молодої української держави, “в якій еліту ніколи не виховували і не було сформовано як державну еліту”. Він пояснив, що казав про те, що політики сприймали країну як засіб для самозбагачення, розкрадання і розпродажу державного майна.

Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця. 

12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.

За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.

Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.

Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.