Україна не причетна до атаки БПЛА на військову частину у Придністров‘ї – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

У неділю, 17 березня, у Придністров’ї невідомий безпілотник поцілив у військову частину. РосЗМІ стверджували, що ціллю став гелікоптер на території об’єкта, а летів дрон нібито з боку Одеської області, тоді як аналітики ISW заявили, що Україна не причетна до цієї атаки.

За словами фахівців, інцидент є спробою Росії дестабілізувати ситуацію в Молдові.

У молдовському Бюро реінтеграції розповіли, що збитий гелікоптер не літав роками і удар був навмисно спрямований на поширення страху і паніки в Придністров’ї. При цьому Бюро прямо не звинуватило придністровські або проросійські сили в проведенні цього удару.

“На момент написання цієї статті ні придністровська, ні російська влада не звинуватили українські сили у здійсненні удару, але можуть зробити це в майбутньому”, – пояснили аналітики.

Вони нагадали, що влада Молдови контактує з українським урядом. Український центр протидії дезінформації вже звинуватив Росію в проведенні удару з метою маніпулювання інформаційним простором.

“ISW не може самостійно перевірити деталі поодинокого удару безпілотника в Придністров’ї або ідентифікувати відповідальних осіб, але малоймовірно, що удар був здійснений українськими силами, враховуючи обмеженість засобів, що використовувалися під час удару, і незначну ціль. Українські офіційні особи також нещодавно заявили, що Придністров’я не становить військової загрози для України”, – йдеться у звіті.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.