Україна відкрита до переговорів про припинення вогню, якщо це буде змістовно (ОНОВЛЕНО)

Джерело: Радіо Свобода

Глава МЗС Андрій Сибіга заявив, що Україна не зацікавлена у подальших перемовинах з Росією, якщо не буде обговорюватись припинення вогню.

Про це він заявив відповідаючи на питання журналістів про ймовірність третьої зустрічі делегацій України та Росії.

Міністр зауважив, що потрібні такі перемовини, де будуть ухвалені рішення та розв’язані питання. Натомість зустріч на початку червня звелась лише до обміну полоненими.

“Тому ми зацікавлені у зустрічі на рівні президентів. І ми готові до такої зустрічі. І далі ми будемо дивитися. Нам найголовніше, щоб ми наближали ми. Для нас зараз ключовим є досягнення перемир’я, зупинення вогню”.

Сибіга зауважив, що на попередніх раундах перемовин українська делегація демонструвала прагнення миру, тоді як російська — неадекватність.

“На жаль, ми побачили повну неадекватність російської сторони, що проявилося в тому документі, який вони передали. Це повна неадекватність. Вони не змінили риторику ультиматумів. Вони вимагають від нас капітуляції”.

ОНОВЛЕННЯ: В “Радіо Свобода” повідомили, що інформацію, про те, що Україна не зацікавлена продовжувати переговори з Росією, якщо на них не буде предметної розмови про припинення вогню, передали некоректно.

У коментарі для медіа міністр закордонних справ Андрій Сибіга сказав, що Україна відкрита до переговорів про припинення вогню, якщо вони будуть змістовними.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

4 липня між Україною та РФ відбувся ще один обмін військовополоненими, про який було домовлено на зустрічі у Стамбулі. У межах цих обмінів додому повертають важкохворих та молодше 25 років.