Україна офіційно прийняла угоду про субсидії у галузі рибальства

Джерело: Міністерство економіки України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав інструмент про прийняття Україною угоди про субсидії у галузі рибальства генеральній директорці Світової організації торгівлі (СОТ) Д-ру Нгозі Оконджо-Івеалі. Таким чином Україна поповнила лави членів СОТ, які прийняли цю історичну угоду, спрямовану на розвиток сталого рибальства.

Угода про субсидії у галузі рибальства була ухвалена на 12-й Конференції міністрів СОТ, що відбулась у швейцарському місті Женева 12-17 червня 2022 року.

Цей договір встановлює нові обов’язкові багатосторонні правила для обмеження шкідливих рибальських субсидій, які є ключовим фактором значного виснаження світових рибних запасів.

Крім того, у зазначеному документі визнаються особливі потреби країн, що розвиваються, та найменш розвинених країн, у зв’язку з чим створюється фонд для надання технічної допомоги та розвитку потенціалу, щоб допомогти їм у виконанні взятих на себе зобов’язань.

Згідно з положеннями угоди членам забороняється субсидування незаконного, непідзвітного і нерегульованого рибальства, надання субсидій для вилову виснажених запасів та підтримку рибальства за межами юрисдикції прибережної держави та за межами компетенції регіональних організацій з управління рибальством.

Крім того, кожен член СОТ повинен виявляти належну стриманість під час надання субсидій суднам, які ходять не під його прапором, а також субсидій для вилову запасів риби, статус яких є невідомим.

Інструмент про прийняття Україною Угоди став 15-м таким документом, отриманим СОТ. Угода набуде чинності після її прийняття двома третинами членів СОТ. Наразі інструменти про прийняття передали такі члени СОТ: Беліз, Габон, ЄС (та 27 держав-членів), Ісландія, Канада, КНР, Нігерія, Перу, Сейшельські Острови, США, Сінгапур, ОАЕ, Швейцарія та Японія.

“Я дуже рада офіційному приєднанню України до угоди СОТ про субсидування рибальства перед обличчям надзвичайних викликів. Ця важлива віха підкреслює непохитну прихильність України багатосторонньому співробітництву та підтверджує її рішучу підтримку місії СОТ. Я закликаю інших членів СОТ наслідувати цей приклад, забезпечуючи ефективне виконання цієї новаторської угоди для збереження стійкості наших океанів”, – сказала  Нгозі Оконджо-Івеалі.

Під Києвом затримано російську агентку, яка коригувала ракетно-дронові атаки РФ по регіону.

Президент США Дональд Трамп заявив, що окупований з 2014 року Крим залишиться в складі РФ.

26 квітня відзначають Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, яка вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики. 

25 квітня у підмосковній Балашисі вибухнула автівка, поряд з якою проходив генерал-лейтенант Ярослав Москалик. Він загинув.

Агентство Reuters повідомило, що Україна та Європа не підтримують деякі пропозиції США щодо припинення російсько-української війни і натомість висунули власні пропозиції, зокрема щодо територіальних та санкційних питань.